Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Kallisia wonna (Złoty wąs) i choroby przemiany materii

kontynuacja artykułów http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/rosliny-lecznicze/577-zoty-ws.html  i http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/rosliny-lecznicze/580-kallisia-wonna-cig-dalszy.html 

1300222702_callisia-fragrans

 

To, jak wyglądamy, wcale nie zawsze zależy od stosowanych przez nas środków kosmetycznych. Pewne problemy, które mamy nieszczęście obserwować spoglądając na siebie w lustrze, niestety nie są zwykłymi niedostatkami kosmetycznymi. Tłusta lub sucha skóra, zielonkawa barwa twarzy, pryszcze, zwiększona potliwość, z reguły pojawiają się nie dlatego, że słabo o siebie dbamy. Przyczyna skrywa się głębiej. Należy doszukiwać się jej na poziomie komórkowym naszego organizmu. Komórki mięśni, skóry, kości, mózgu, układu nerwowego odżywiają się tymi samymi substancjami, które trafiają do organizmu lub w nim są wytwarzane. Lecz odżywianie to niekiedy ulega zakłóceniu. Wówczas mowa jest już o zaburzeniach endokrynnych, innymi słowy, o chorobach przemiany materii.

Istota procesów przemiany polega na tym, aby zamienić tłuszcze i węglowodany w energię, dostarczając jej komórkom organizmu i sprzyjać przyswojeniu przez nie aminokwasów białkowych, witamin i innych pożytecznych substancji trafiających wraz z pokarmem. Całkiem naturalne jest, że kiedy ta funkcja ulega zakłóceniu, organizm traci właściwości obronne, zauważalnie słabnie i częściowo traci zdolność do naturalnej regeneracji.

 

Do przygotowania tego lekarstwa rozdrobnij 3-4 poziomych odrośli, które wyrosły do 12 członów. Zalej je 600 ml spirytusu medycznego i odstaw w ciemne miejsce na dobę. Następnie dolej 900 ml oczyszczonej wody i znów odstaw w ciemne miejsce na tydzień. Zażywać lekarstwo w celu utrzymania normalnego stanu organizmu po łyżce deserowej co drugi dzień. Po zażyciu zaleca się przez 40 minut niczego nie jeść i nie pić. Przy leczeniu cukrzycy lekarstwo należy spożywać 3 razy dziennie.

 

Dlatego też, jeśli zauważysz, że zniknął zdrowy rumieniec, skóra stała się obwisła, naruszona jest funkcja gruczołów łojowych, albo czujesz pragnienie, osłabienie, kwaskowy lub gorzki posmak w ustach, brak apetytu, pojawiły się zaburzenia pracy układu pokarmowego – to całkiem prawdopodobne, że Twoja przemiana materii pozostawia wiele do życzenia.

Dość często dochodzi do zaburzeń przemiany materii. To, czy w konsekwencji pojawią się jakieś schorzenia zależy jedynie od stopnia rozwoju tych zaburzeń. Kiedy człowiek nie walczy z ich przyczynami, tylko pogarsza swój stan, choroby nie każą długo na siebie czekać. Przede wszystkim mowa o nieracjonalnym spożywaniu pokarmów będących bogatym i łatwo przyswajalnym źródłem energii: słodyczy, słodkiego pieczywa [półcukierniczego], tłuszczu.

 


 

Organizm przetwarza węglowodany w glukozę – źródło energii, i dostarcza ją komórkom. Lecz ponieważ człowiek nie nadąża zużywać tyle energii, ile dostarcza jej wraz z pokarmem, glukoza konserwowana jest w wątrobie w postaci glikogenu, a także w tak zwanych strefach problematycznych w postaci otłuszczenia.

Otyłość to jedna z chorób, które powstają na skutek zaburzeń przemiany materii. Ale niebezpieczniejsza od otyłości jest cukrzyca – hiperglikemia i hipoglikemia – choroba związana z zaburzeniem zawartości glukozy we krwi (krytycznie zawyżonym lub zaniżonym poziomem).

O przyczynach

Nadużywanie słodyczy nie zawsze jest powodem zaburzeń przemiany materii. Wcześniej powiedzieliśmy sobie już, że cukrzyca może rozwinąć się na tle zapalenia trzustki. Niekiedy stan narządów wewnątrzwydzielniczych może stać się jednym z czynników wywołujących zaburzenia przemiany.

Poza tym mogą je sprowokować również choroby wątroby, układu moczowo-płciowego i skłonności dziedziczne.

A jeśli nie leczyć?

Dość łatwo uporać się z drobnymi objawami zaburzeń procesów przemiany materii. Wystarczy tylko przez jakiś czas stosować dietę. Lecz jeśli pozostawi się rodzące się schorzenie bez uwagi, konsekwencje mogą być bardzo smutne. Przecież procesy chemiczne zachodzą na poziomie wszystkich układów organizmu, i niedożywienie jakiegokolwiek z nich powoduje obniżenie jego czynności.

Mogą powstać takie choroby jak kamica żółciowa, zakrzepica żył, zwyrodnienie stawów, kości i kręgosłupa, dna moczanowa, zadyszka, patologie wątroby, otyłość i cukrzyca.

Jak pomoże Złoty wąs?

dzikizlotywas

Przy zaburzeniach procesów przemiany materii Złoty wąs ma działanie nie tyle lecznicze, co regenerujące, normujące. Wysoka aktywność biologiczna, zawartość enzymów, które dysponują właściwościami regulującymi, pozwala twierdzić, że uszkodzony mechanizm dostarczający organizmowi energii i nieodzownych pożytecznych substancji zostanie naprawiony przy pomocy tej rośliny.

Doświadczenie podpowiada, że z podobnymi zaburzeniami skutecznie radzi sobie wywar, balsam przeciwrakowy (przepis w części „Choroby onkologiczne”) i wyciąg na bazie Złotego wąsa.

Wyciąg ze Złotego wąsa

Do przygotowania tego lekarstwa rozdrobnij 3-4 poziomych odrośli, które wyrosły do 12 członów. Zalej je 600 ml spirytusu medycznego i odstaw w ciemne miejsce na dobę. Następnie dolej 900 ml oczyszczonej wody i znów odstaw w ciemne miejsce na tydzień.

Zażywać lekarstwo w celu utrzymania normalnego stanu organizmu po łyżce deserowej co drugi dzień. Po zażyciu zaleca się przez 40 minut niczego nie jeść i nie pić. Przy leczeniu cukrzycy lekarstwo należy spożywać 3 razy dziennie.

Ponieważ lekarstwo to dysponuje bardzo wysoką aktywnością biologiczną, przez pierwsze dni zażywania ogólny stan organizmu może ulec niewielkiemu pogorszeniu. Lecz już po 2-3 dniach poczujesz znaczny przypływ sił.

Kilka słów o chorobach

Cukrzyca – trzecia choroba będąca światowym liderem pod względem śmiertelności. Wyprzedzają ją tylko choroby układu sercowo-naczyniowego i nowotwory złośliwe.

Rozwija się najczęściej w wyniku skłonności dziedzicznych, ale nierzadko powstaje w rezultacie wpływu innych dolegliwości. Z reguły, są to zaburzenia przemiany materii, porażenie wysepek Langerhansa w trzustce, choroby układu pokarmowego.

Choroba charakteryzuje się nadmierną zawartością glukozy we krwi, która pojawia się w wyniku zaburzenia czynności trzustki niemogącej zapewnić organizmowi wystarczającej ilości insuliny (hormonu regulującego poziom cukru we krwi).

Zazwyczaj leczenie tej choroby trwa przez całe życie : chory musi robić sobie zastrzyki z insuliny, kontrolując w ten sposób dopuszczalną zawartość glukozy we krwi.

Przy pomocy preparatów przygotowanych na bazie Złotego wąsa udaje się obniżyć poziom zawartości cukru we krwi do normy i w ciągu długiego czasu utrzymywać go na tym poziomie. Lecz w tym celu należy nie tylko przyjmować wywar, balsam, czy wyciąg. Bardzo ważne jest przestrzeganie szczególnej diety.

Całkowicie wyklucz z diety:

 

  • pokarm zawierający lekko przyswajalne węglowodany (słodycze, produkty mączne itd.)

  • słodkie owoce i jagody (winogrona, rodzynki, banany, figi, daktyle)

  • tłuste gatunki mięsa i drobiu

  • wędzonki i konserwy

  • kaszę mannę i makarony

  • warzywa kiszone i marynowane

  • tłuszcze mięsne i margaryny

  • aromatyzowane napoje gazowane

 

Produkty zalecane do spożycia:

 

  • sok z pieczonej dyni, z ogórka, granatu, śliwki, wywar ze strąków fasoli i korzenia cykorii (najlepiej pić codziennie)

  • jajka (co wieczór zjadaj 2-3 jajka gotowane po obraniu i wymoczeniu w occie jabłkowym)

  • na śniadanie jedz kaszę gryczaną zmieloną w młynku do kawy wymieszaną z kefirem

  • chleb żytni, białkowo-otrębowy i z grubo mielonej mąki

  • buliony warzywne, na niewielkiej ilości mięsa, grzybowe, rybne

  • chude mięso

  • mleko i produkty z kwaśnego mleka, twaróg, małosolne gatunki serów

  • warzywa: kapusta, kabaczki, dynia, bakłażan, sałata, ogórki, pomidory.

W żadnym wypadku nie ograniczaj spożycia pokarmów białkowych (może to doprowadzić do poważnych powikłań). Dobowa norma białka dla dorosłego człowieka wynosi 1-1,5 g na kilogram wagi ciała, a dla dzieci 2-4 g na kilogram masy ciała.

Przykładowy stosunek białka pochodzenia zwierzęcego i roślinnego w pokarmie powinien wynosić 3:1. Włącz do swej diety kiełki, kasze, soję. Najlepiej moczyć je w naturalnych kwasach – mlekowym, octowym, cytrynowym. Znacznie ułatwi to pracę trzustki podczas produkcji enzymów uczestniczących w wytwarzaniu insuliny.

Przestrzegając tych zaleceń, już podczas pierwszych 2-3 tygodni leczenia cukrzycy zauważysz poprawę samopoczucia, zniknie pragnienie i suchość w ustach. A co najważniejsze – unormuje się poziom cukru we krwi. Oznacza to, że możesz zmniejszyć dawkę insuliny, a z czasem, być może nawet całkiem z niej zrezygnować.

Zwróć uwagę, że mimo iż leczenie Złotym wąsem przewiduje niekiedy zastosowanie więcej niż jednego wykonanego na jego bazie preparatu, to warto wybrać jakiś jeden z nich. Najlepiej jeśli będzie to wywar lub wyciąg.

Jeśli zauważysz, że wybrany przez Ciebie preparat nie wywiera pozytywnego wpływu, to możesz spróbować przestawić się na leczenie innym, ale z przerwą trwającą 5-7 dni. Zanim poczynisz wnioski co do skuteczności lub nieskuteczności preparatu ze Złotego wąsa, sprawdź, czy nie masz takich problemów jak obniżenie nerek, choroby śledziony, urazy kręgosłupa.

Najlepiej zaczynać leczenie cukrzycy preparatami ze Złotego wąsa po przeprowadzeniu oczyszczania organizmu.

W kolejnej publikacji omówimy leczenie chorób nowotworowych przy pomocy preparatów ze Złotego wąsa.



Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa