Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

 

Jak prawidłowo leczyć się Złotym wąsem

 

Dzięki swej naturalnej wysokiej aktywności biologicznej Złoty wąs posiada dużą przewagę nad preparatami leczniczymi produkowanymi w laboratoriach chemicznych. Zapewniamy, że w tej opinii zgodni są nie tylko uzdrowiciele ludowi, lecz również wyznawcy medycyny tradycyjnej.

Nawet, mimo że kallisia wonna nie została do tej pory całkowicie zbadana, i w tej chwili trudno nakreślić granice jej możliwości, wiemy o niej dość dużo, by z przekonaniem stwierdzić jej bezdyskusyjną wartość jaką stanowi dla naszego zdrowia.

Obecnie nie ma zbyt wielu receptur lekarstw na bazie Złotego wąsa. Jednak ważne jest to, że preparaty te działają skutecznie i wielokierunkowo, dlatego też mogą leczyć ludzi z kilku chorób równocześnie.

Jedyne, czego wciąż należy żałować, to niechęć chorych do przestrzegania najważniejszych zasad stosowania receptur medycyny ludowej. Istnieją tylko trzy, lecz okazuje się, że niekiedy człowiekowi trudno jest zwrócić uwagę na to, od czego należy logicznie zaczynać leczenie. Z jakiegoś powodu wciąż trzeba udowadniać, że nieprzestrzeganie tych zasad jest o wiele bardziej brzemienne w skutki niż sama występująca obecnie choroba.

 

 

Po pierwsze, zanim wybierzesz recepturę i tryb leczenia, dołóż maksimum starań, by postawić właściwą diagnozę. Niestety, wcale niemało jest takich „znawców”, którzy w oparciu o swą powierzchowną wiedzę medyczną i czysto subiektywne odczucia „znajdują” w sobie choroby, których nigdy nie mieli.

Aby nieco Cię rozweselić i jednocześnie ukazać poglądowy przykład tego wcale niewesołego zjawiska posłużymy się anegdotą. Na drzwiach gabinetu internisty wisi ogłoszenie: „Szanowni Pacjenci, Bardzo proszę, by w poczekalni nie dzielić się objawami swych chorób, gdyż może to utrudnić diagnozę.”

A przecież postawić diagnozę należy nie po to, by potem odnaleźć w internecie lub encyklopedii zdrowia pod odpowiednim hasłem właściwe lekarstwo. Znajomość dokładnej diagnozy pozwala określić przyczynę powstania choroby, a przecież leczyć należy właśnie przyczynę a nie objawy.

Tak więc, uwierz, nasza teoretyczna wiedza tu nie wystarcza. Wynika z tego kolejna ważna zasada: zawsze konsultuj się z lekarzem prowadzącym. Jest całkiem możliwe, że będziesz musiał wykonać jakieś badania laboratoryjne, aby potwierdzić lub wykluczyć pewne pojawiające się podejrzenia.

Poza tym opiekujący się Tobą lekarz z pewnością zna indywidualne osobliwości Twojego organizmu. On zawsze podpowie, jakie działania powinieneś podjąć aby leczenie uczynić jak najbardziej skutecznym.

Chcemy jeszcze przypomnieć o trzeciej zasadzie – z największą skrupulatnością stosuj opisane recepty. Wieloletnie doświadczenie wykazało, że właśnie takie zażywanie tych środków leczniczych, właśnie w takich dawkach i przygotowanych właśnie w taki sposób całkowicie wyklucza efekty uboczne.

Jako ogólne zalecenie dotyczące leczenia Złotym wąsem chcemy podać jeszcze to, że w przypadku każdej konkretnej choroby należy zastosować określoną postać preparatu.

Stosując zewnętrznie najczęściej leczy się choroby skóry, mechaniczne uszkodzenia skóry, a także bóle stawów, układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. W tych przypadkach stosuje się nalewkę spirytusową Złotego wąsa do kompresów, okładów, aplikacji i wcierania. Na bazie Kallisji można przygotować również maści do leczenia zapaleń skóry i olejek do masażu.

Do zastosowania wewnętrznego używa się takich postaci preparatów z tej rośliny jak napar wodny, wywar, balsam, wyciąg. Takimi sposobami leczy się przede wszystkim choroby narządów wewnętrznych.

Ale najważniejszy sekret, to właściwe przygotowanie lekarstwa. Mamy nadzieję, że to pomoże również Tobie!

Jeśli poprosilibyśmy czytelników o posegregowanie układów organizmu człowieka według ich ważności, to większość prawdopodobnie najpierw wymieniłoby układ nerwowy, sercowo – naczyniowy albo immunologiczny. Co by nie mówić, jeżeli odmówi posłuszeństwa któryś z nich, błyskawicznie powstaje zagrożenie życia lub pozbawienie jego funkcji ruchowych.

Spójrzmy jednak na to zagadnienie nieco szerzej. Dlaczego powstaje takie zagrożenie? Odpowiedź jest jak najbardziej oczywista – niedożywienie organizmu. I nie można tu przeceniać znaczenia układu trawiennego.

Zdrowy układ pokarmowy to gwarancja przyswajania białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin, minerałów i mikroelementów pobieranych wraz z pokarmem.

Wyobraź sobie poważną usterkę w pracy tego układu – zakłóceniu ulega równowaga kwasowo – zasadowa, cierpi mikroflora, narządy odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów pozwalających na przyswajanie pokarmu ulegają stanom zapalnym, lub mają miejsce inne zmiany. Czym to grozi? Bólem brzucha? Zapewniamy, że to najmniejsze cierpienia, jakie możesz wówczas odczuć.

Najczęściej zdarza się to, co jest o wiele groźniejsze – w organizmie zakłóca się przemiana materii. Zmianie ulega przebieg reakcji chemicznych, od których zależy wypełnianie funkcji pozostałych układów organizmu.

Czyż nie łatwiej jest dbać o zdrowie układu pokarmowego, zapobiegając w ten sposób zaburzeniom w innych układach, niż bez przerwy leczyć serce, nerwy, a innym razem stawy?

 

O przyczynach

 

Jeśli mówić o przyczynach powstawania chorób układu trawiennego, to należy oczywiście zacząć od naszych zwyczajów kulinarnych. Niestety wcale nie zawsze to, co jest smaczne okazuje się pożyteczne. Często jest jest to wręcz szkodliwe. Obfitość pokarmu ostrego, tłustego i z dużą zawartością węglowodanów, spożywanie sztucznie wytworzonej żywności i alkoholu zaburza właściwy tryb pracy układu pokarmowego.

Wciąż zwiększające się tempo współczesnego życia zmusza nas do żywienia się w sposób nieregularny i przypadkowy. W efekcie powstają takie schorzenia jak niestrawność, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki i inne zaburzenia pracy narządów trawiennych, które są w stanie sprowokować choroby onkologiczne.

 

 

Zwróć uwagę na objawy

 

Budzić czujność powinny takie objawy jak częste i nagłe bóle w okolicy żołądka i jelit, zaburzenia oddawania stolca, zgaga, nudności, odbijanie się. Z reguły są to sygnały powstałego problemu związanego ze zmianą środowiska chemicznego w narządach układu pokarmowego, nagromadzeniem szkodliwych substancji, pojawieniem bakterii chorobotwórczych, stanów zapalnych, owrzodzeń. Preparaty przygotowane na bazie Złotego wąsa pozytywnie wpłyną na przywrócenie czynności trzustki, śledziony, kory nadnerczy. Przy pomocy Kallisji wonnej można zlikwidować zapalenia dróg żółciowych, uregulować wydalanie zanieczyszczeń i substancji toksycznych z organizmu, a także unormować równowagę kwasowo – zasadową w narządach układu trawiennego.

 

 

Jak pomoże Złoty wąs?

 

Wywar ze Złotego wąsa można stosować przy wszelkich zaburzeniach układu pokarmowego.

 

 

Wywar z liści Kallisji wonnej

 

Weź jeden liść o długości 20-25 cm (albo dwa liście po 10-15 cm), rozdrobnij i zalej 700 ml wrzątku. Postaw mieszankę na 10-15 minut na małym ogniu. Następnie zdejmij naczynie z ognia, zawiń i odstaw na 10-12 godzin.

Możesz nie umieszczać wywaru w lodówce. Dzięki swym właściwościom antyseptycznym Złoty wąs może być przechowywany w temperaturze pokojowej przez dłuższy czas nie psując się.

Miksturę należy zażywać w na ciepło, rozgrzewając ją wstępnie na łaźni wodnej (garnuszek umieszczony w gorącej wodzie postawionej na kuchni – przypis tłumacza). Dawkowanie zależy od wagi pacjenta i jego indywidualnej wrażliwości na substancje aktywne biologicznie. Minimalna dawka wynosi 50 ml, maksymalna – 70 ml. Wywar pije się 40 minut przed posiłkiem 3-4 razy dziennie.

 

Trochę o chorobach

 

Świetny efekt takie lekarstwo przynosi przy leczeniu zapalenia trzustki. Choroba ta charakteryzuje się procesami zapalnymi w trzustce. Zapalenie zaczyna się w wyniku zastoju enzymów, które powstają w trzustce i służą lepszemu trawieniu pokarmów w dwunastnicy. Lecz ponieważ enzymy wydostają się z gruczołu znacznie później, niż powstają, to swoją działalność trawienną rozpoczynają już w samej trzustce. W efekcie ma miejsce samotrawienie komórek tego narządu.

 

Przebiegowi choroby towarzyszą następujące objawy:

  • ból w lewym podżebrzu, który często przybiera charakter uczucia ściskania dookoła tułowia

  • luźny stolec

  • gwałtowne chudnięcie

  • możliwość rozwoju cukrzycy

 

Bolesne odczucia mogą występować stale lub pojawiać się nagle po spożyciu tłustego albo ostrego pokarmu. Tak więc uważnie wsłuchuj się w swoje odczucia, lecz jeszcze raz powtarzamy, nie wyciągaj samodzielnie wniosków, tylko poradź się lekarza.

Najczęściej zapalenie trzustki rozwija się na gruncie innych dolegliwości. Może być konsekwencją przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej, alkoholizmu, wrzodów żołądka, a także chorób infekcyjnych, helmintoz [pasożyty] i zatruć preparatami chemicznymi.

Rozwojowi choroby sprzyjają również przyczyny, o których już była mowa: niewłaściwa i nieregularna dieta, niedobór witamin i białek. Bywa i tak, że zapalenie trzustki jest skutkiem ciężkich reakcji alergicznych.

Na korzyść Złotego wąsa odnotujmy, że lecznicze działanie jego biologicznie aktywnych substancji rozciąga się na wiele z tych dolegliwości. Dlatego można powiedzieć, że Kallisia wonna leczy zapalenie trzustki u samych podstaw, usuwając przyczyny jego powstawania. Poza tym zauważ, że zapobiega możliwości pojawienia się innych, nie mniej niebezpiecznych chorób. Mamy na myśli cukrzycę i inne choroby przemiany materii.

 

W kolejnym artykule powiemy o leczeniu chorób przemiany materii za pomocą Kallisji wonnej.

 

 

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa