Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Ponad 90 procent dzieci w polsce ma różnego rodzaju wady rozwojowe i schorzenia. Niemal 25 procent cierpi na choroby przewlekłe - alarmują pediatrzy. Dzieci mają wady postawy i wzroku, fatalny stan uzębienia, kiepską kondycję.

Profesor Mieczysław Walczak z Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego wyjaśnia, że to efekt ciągłego siedzenia przed komputerem i złego odżywiania. 

Prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego profesor Alicja Chybicka podkreśla, że powody zapaści w polskiej pediatrii to brak badań okresowych dzieci i młodzieży oraz likwidacja opieki lekarskiej w szkołach. Poza tym w brakuje lekarzy pediatrów. Z powodu braku specjalistów zamykane są oddziały dziecięce.

Wiceminister zdrowia Marek Twardowski uważa, że w związku z niżem demograficznym mniej osób wybierało specjalizację pediatryczną, ale teraz sytuacja jest dobra:

Lekarze pediatrzy domagają się zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z prawem, teraz pediatra nie może sam podpisać kontraktu z NFZ. Musi prosić lekarza rodzinnego i zostać u niego specjalistą. Zdaniem pediatrów, obecna ustawa ogranicza prawo wyboru lekarza dla dzieci. Często rodzice chorego malucha nie mają możliwości zgłoszenia się do pediatry bez skierowania.

IAR

Komentarze  
+1 # markra 2010-09-18 06:23
jednak sami pediatrzy sa do kitu! są nastawieni na ...leczenie chemiczne i dietę powodująca schorzenia (małym dzieciom nie zalecaja surowych owocow i warzyw, ale wszystko gotowane i mleko krowie (uwaga na kazeine!) oraz mięso (co jest nafaszerowane antybiotykami, lekami, hormonami wzrostu, i pasza z GMO), zupełnie nic nie mówią o wodzie z chemią (kranówka, oligocenska, mineralne ze sklepu, ze studni!), i cukier-sacharoz a! i szczepionki toksyczne, wmawiajac nam ze to dla ochony... Mojej mała leczono antybiotykami tak, ze teraz w wieku 4 lat ma zaawansowana drozdzyce (grzybicę), ale wogóle takiej opcji wyleczenia jej juz nie ma w pediatrii w NFZ! Dlaczego? bo tam tepi się zioła, homeopatie, naturalna zywnosc nieprztworzona bez kazeiny, pszenicy i cukru, oraz produktow pochodzenia zwierzecego...b o MEDYCYNA, W TYM PEDIATRA MA ZADANIE: tępic naturalne metody leczenia i wspierac rozwoj firm farmaceutycznyc h!
Odpowiedz
# Ewa Trzuskowska 2010-10-26 09:02
Zgadzam się w 100%
Odpowiedz

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa