Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Ponad 90 procent dzieci w polsce ma różnego rodzaju wady rozwojowe i schorzenia. Niemal 25 procent cierpi na choroby przewlekłe - alarmują pediatrzy. Dzieci mają wady postawy i wzroku, fatalny stan uzębienia, kiepską kondycję.

Profesor Mieczysław Walczak z Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego wyjaśnia, że to efekt ciągłego siedzenia przed komputerem i złego odżywiania. 

Prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego profesor Alicja Chybicka podkreśla, że powody zapaści w polskiej pediatrii to brak badań okresowych dzieci i młodzieży oraz likwidacja opieki lekarskiej w szkołach. Poza tym w brakuje lekarzy pediatrów. Z powodu braku specjalistów zamykane są oddziały dziecięce.

Wiceminister zdrowia Marek Twardowski uważa, że w związku z niżem demograficznym mniej osób wybierało specjalizację pediatryczną, ale teraz sytuacja jest dobra:

Lekarze pediatrzy domagają się zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zgodnie z prawem, teraz pediatra nie może sam podpisać kontraktu z NFZ. Musi prosić lekarza rodzinnego i zostać u niego specjalistą. Zdaniem pediatrów, obecna ustawa ogranicza prawo wyboru lekarza dla dzieci. Często rodzice chorego malucha nie mają możliwości zgłoszenia się do pediatry bez skierowania.

IAR

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa