Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

alkalark.jpgW naszym sklepie pojawił się nowy produkt – Alkalark. Co to takiego? Jest to podręczne, przenośne urządzenie medyczne służące poprawie parametrów zdrowotnych wody. Posiada prestiżowe atesty, m.in. amerykańskiego FDA, czyli Food and Drug Administration (który z drugiej strony jest znany z torpedowania wielu preparatów naturalnych, niedopuszczania do zalegalizowania zapperów na rynku amerykańskim i tym podobnych działań – można więc wysnuć wniosek, że Alkalark przekonał osoby odpowiedzialne za wydawanie odpowiednich atestów).

Alkalark to naczynie z nietłukącego się poliwęglanu, które można bez obaw o zniszczenie przewozić w podróży (z tego samego materiału, który przy grubości 3 cm jest kuloodporny, robione są przezroczyste tarcze policyjne). Wsypuje się do niego zestaw specjalnie dobranych kamieni szlachetnych (wszystko znajduje sie w komplecie), które alkalizują wodę (czynią ją zasadową, najbardziej odpowiednią dla organizmu), zmieniają jej potencjał utleniająco-redukcyjny (ORP) i przetwarzają każdą zwykłą, czystą wodę w wodę strukturalną (zbliżoną do tej, jaką otrzymuje się z wody topionej lub poddanej działaniu magnetyzera).

Całość jest zapakowana w elegancką walizkę. Dołączono również specjalnie opracowany preparat o nieznanym składzie, służący do okresowego czyszczenia znajdujących się na dnie Alkalarka minerałów z osiadających zanieczyszczeń.

alkalarkwater.jpgOtrzymaliśmy już testowy egzemplarz produktu. Po wlaniu wody do Alkalarka i trzymaniu jej tam przez 5-10 minut faktycznie zmienia się jej smak – staje się bardziej miękka. Zgodnie z danymi podawanymi przez producenta, woda wlana do urządzenia Alkalark w ciągu 3-5 minut zamienia się w wodę alkaliczną o właściwościach antyoksydacyjnych. Działanie to zawdzięcza tworzeniu aktywnego wodoru (który jest też podstawą działania najsilniejszego chyba antyutleniacza, który jest sprzedawany pod nazwą Microhydrin). Zaletą Alkalarka jest to, że z tego naczynia o praktycznej objętości 0,5 l, przy jednorazowym wsadzie dołączonych minerałów (po zużyciu można je wymienić) można otrzymać – jak zapewnia producent – 3000 l alkalicznej wody o optymalnym potencjale utleniająco-redukcyjnym. Oznacza to ponad rok picia zdrowej wody dla czteroosobowej rodzinypo 2 l na osobę (oczywiście należy używać czystej, zdatnej do picia wody, bo nie jest to filtr).

Wkrótce planujemy zrobić testy papierkiem lakmusowym, żeby sprawdzić, o ile zmienia się pH wody z Alkalarka. Umieścimy również na stronie zdjęcia lub filmik, który pokazuje, o ile zmienia się ORP wody w Alkalarku, gdy mierzy się go urządzeniem takim, jak to z poniższego linka: http://www.etool.ca/eTool/RENDER/1/11/480/11581.html

Jeśli chodzi o poszczególne parametry wody, w kontekście ich wplywu na zdrowie uważa się, że:

– Woda alkaliczna (tzn. o zasadowym odczynie pH, tzn. o wyższym niż 7) sprzyja usuwaniu złogów, kwasów i toksyn, które zdaniem naukowców są główną przyczyną wszystkich chorób. Wspomaga to również proces naturalnego odchudzania i samoleczenia.

– Woda o potencjale ORP (utleniająco-redukcyjnym) co najmniej -50mV sprzyja usuwaniu z organizmu wolnych rodników tlenowych, które „spalają” i uszkadzają ważne dla życia części komórek, w tym DNA. Taka wodę nazywa się antyoksydacyjną.

– Woda strukturalna ma mniejsze klastry (asocjaty cząsteczek), dzięki czemu jest łatwiej przyswajalna, lepiej nawadnia nasze ciało i wspomaga usuwanie toksyn i kwasów spomiędzy membran komórek. Ma również odczuwalnie lepszy smak.

Zamieszczamy japoński film o doświadczeniach z wodą alkaliczną otrzymywaną identyczną metodą jak w Alkalarku. Na razie w filmie mówi lektor japoński (chyba) i umieszczono w nim angielskie napisy. W planie mamy zrobienie polskiej wersji językowej.Film opowiada o kilku doświadczeniach związanych z pozytywnym wpływem wody alkalicznej na organizmy żywe.

Na fermie drobiu przeprowadzono eksperyment z kurczętami. W jednym budynku farmy podawano im normalną wodę z wodociągu, w drugim – wodę alkaliczną z minerałami takimi jak magnez i z aktywnym wodorem (wytworzono ją w sposób analogiczny jak w Alkalarku). Woda taka ma właściwości redukcyjne i korzystnie działa na ludzkie ciało, zapobiegając negatywnemu wpływowi wolnych rodników. Każda grupa testowa składała się z 20 000 kurcząt. Rezultaty były bardzo ciekawe.

Każdy kurczak miał rosnąć przez miesiąc. Obu grupom podawano takie samo pożywienie w identycznej ilości. Jedyną zmienną był rodzaj wody. Mimo że fala ptasiej grypy przeszła przez kraj, w tym miejscu kurczaki wydawały się wszystkie być zdrowe i pełne energii.

Jakie zmiany zaobserwowano po miesiącu?

Wpierw sprawdzono wskaźnik przeżywalności (zawsze jakieś zwierzęta padają). W przypadku budynku A, w którym kurczaki pojono wodą gruntową, stwierdzono, że na 20 000 kurczaków ponad 1000 padło na początku (finalnie zostało ich 18 900 szt.).

Wskaźnik przeżywalności wyniósł zatem 94,5%. Natomiast w przypadku budynku B, w którym kurczaki pojono wodą o właściwościach alkalicznych i antyoksydacyjnych pozostało przy życiu 19 860 kurczaków (padło zaledwie 140 z 20 000). Wskaźnik przeżywalności kurczaków w budynku B wyniósł zatem 99,3%. Śmiertelność kurczaków z budynku B, gdzie podawano wodę alkaliczną, wyniosła 1/8 śmiertelności kurczaków pojonych zwykłą wodą gruntową. Przeżywalność była zatem ok. 8 razy większa.
Mimo identycznego żywienia, kurczaki w budynku B więcej ważyły – średnio 1720 g (w porównaniu do 1590 g średniej masy kurczaków w budynku A).

Oprócz tego w doświadczeniach na zwierzętach wykazano, że picie wody alkalicznej (o wyższym odczynie pH), takiej jak z Alkalarka, zmniejsza ilość cukru we krwi (istotne dla cukrzyków). Mysz pijąca zwykłą wodę miała poziom cukru 69, a pijąca wodę alkaliczną –53). Po dwóch miesiącach doświadczeń potwierdzono, że woda alkaliczna o 34% ograniczyła ilość cukru we krwi w porównaniu do zwykłej wody (myszy cały czas karmiono tak, by zwiększać ilość cukru we krwi).

Podobnie rzecz się miała z cholesterolem. I najciekawszy składnik doświadczeń: w przypadku myszy, którym wszczepiono komórki rakowe, rozwój guza przebiegał wolniej, jeśli podawano zwierzętom wodę alkaliczną (2,3 gramowy guz w porównaniu do 4,8 gramowego przy piciu wody zwyczajnej). Udowodniono w ten sposób przeciwnowotworowy wpływ wody alkalicznej, takiej jak ta z Alkalarka.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa