Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

ANTYNOWOTWOROWY POST RUDOLFA BREUSSA

 

Zgodnie z informacjami podawanymi przez samego Rudolfa Breussa w ksiązce "The Breuss Cancer Cure" jego kuracja wyleczyla 40 tysiecy pacjentów (w tym 2 tysiace wyleczyl osobiście), w tym przewazająca wiekszośc stanowili pacjenci z chorobami nieuleczalnymi (nowotwory).

 

Wg niego podczas kuracji nowotwór zaczyna glodowac, bo nie dostarczamy organizmowi zadnego stalego pozywienia, które w przekonaniu Breussa, jest podstawowym paliwem dla nowotworów.

Ordynowane podczas kuracji soki warzywne oraz herbat ziolowe w calości pokrywaja zapotrzebowanie organizmu na mineraly, witaminy i pierwiastki śladowe na caly 42-dniowy okres postu.Wszystkie ponizsze informacje zostaly w calości zaczerpniete z ksiązki Rudolfa Breussa pt.: "The Breuss Cancer Cure", wyd. przez alive books, 1995

Kuracja jest wskazana:

 • - w celu leczenia nowotworów niezaleznie od stadiów rozwoju choroby
 • - w celu zapobiegania nowotworom
 • - w celach regeneracyjnych
 • - dla przeprowadzenia odchudzania bez zagrozenia dla zdrowia
 • - jako regeneracja organizmu w okresie wiosennym (marzec)
 • - dla oczyszcenia i wzmocnienia krwi
 • - w przypadku wszelkich schorzen w tym chorób autoimmunologicznych, takich jak: artretyzm, degeneracyjne zapalenie stawów

Cala kuracja trwa 42 dni (6 tygodni) aczkolwiek jeśli stosowana jest w celach regeneracyjnych mozna ją skrócic do trzech tygodni . W czasie calej kuracji pacjent moze stracic od 5 do 15 kg wagi. Jednakze sampoczucie podczas calej kuracji jest dobre, a nawet jak potwierdzają to osoby , które doświadczyly jej pozytywnego dzialania, zarówno wydolnośc fizyczna jak i umyslowa znacznie wzrastaja.

Kim byl Rudolf Breuss

Rudolf Breuss (1899-1991) - wybitny austriacki naturopata i zielarz nie mial wyksztalcenia medycznego. Samodzielnie poznawal wiedze o znaczeniu ziól, warzyw i owoców dla zdrowia. Zaslynąl jako skromny "znachor" o wielkim sercu i gotowosci niesienia pomocy bliLnim.

Przez swoje samodzielne studia, wnikliwą obserwacje wypracowal 42-dniowy post jako kuracje zarówno na zapobieganie jak i leczenie takich chorób, jak nowotwory, bialaczka i wiele innych chorób degenaracyjnych majacych metaboliczne uwarunkowania. Jego kuracja jest powszechnie znana na świecie.

W Niemczech znajduje sie klinika, w której pacjenci przechodza przez terapie 42-dniowym postem Breussa pod opieka lekarzy.

Adres Kliniki:

Breuss fasting Clinic
Kurhotel Chattenbuhl
An der Rehbocksweide 29a
34346 Hannoversch Munden
Deutschland
tel. 0049-554133461, fax. 0049-554131086

Zalecenia ogólne odnośnie wykonywania postu

 • - cala kuracja antynowotworowa trwa 42 dni (6 tygodni).
 • - Pacjenci po operacjach musza odczekac 2-5 miesiecy zanim bedą w stanie zastosowac kuracje.
 • W tym czasie powinni pic od 1/2 do 1 szklanki soku warzywnego oraz do lekkostrawnej diety wlączyc Herbate Szalwiową i Nerkową do diety zgodnie z opisanym sposobem przeprowadzenia postu.
 • - Rozpoczynac kuracje pod warunkiem, ze czujemy sie dobrze i wystarczająco silni.
 • - Sprawdzac wysokośc ciśnienia podczas kuracji
 • - Wszystkie plyny (zarówno herbaty ziolowe jak i sok warzywny czy zupe cebulową) pic powoli, kazdy lyk trzymając dlugo w ustach i dobrze mieszając ze śliną
 • - Nie wolno uzywac cukru! Herbaty pic nieslodzone!
 • - Pomiędzy wypiciem róznych napojów odczekac 30 minut. (np. miedzy lykiem "Herbaty Szalwiowej" a lykiem którejś "Herbaty Specyficznej" musi uplynąc 30 minut)
 • - Jest bardzo wskazane, aby w ciągu dnia pacjent popijal sok spod kiszonej kapusty (doslownie 1 lyk, co jakiś czas).
 • - Rudolf Beuss zezwala pacjentom jedynie na kontynuowanie leczenia insuliną i to po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zadne inne medykamenty nie sa potrzebne i dla powodzenia kuracji powinny byc odrzucone przy zastrzezeniu, ze pacjent rozpocząl kuracje bedac w stosunkowo dobrej formie . W przypadkach powazniejszych schorzen leczenie farmakologiczne moze zostac zastąpione ziolami (Breuss podaje w swej ksiązce porady na poszczególne schorzenia, cześc z nich opisano w na stronie "Herbaty Specyficzne"
 • - Duzo ruchu na świezym powietrzu.
 • - Pacjent powinien miec zorganizowany czas ( jakieś zajecie), aby oderwac go od ciąglego myślenia o chorobie i kuracji.
 • - Nie wolno palic tytoniu!
 • - Uwaga na zyly wodne (nalezy skorzystac z pomocy radiestety , aby znaleLc odpowiednie miejsce na lózko)
 • - Usunąc z mieszkania wszelkie produkty zawierające naftaline i kamfore (m.in. spraye przeciwko owadom, specjalne swieczki przeciw owadom, produkty z DDT, dezodoranty toaletowe).
 • - nigdy nie jeśc ponownie podgrzewanych posilków, ani dan typu "fast-food"
 • - PO POŚCIE nalezy BARDZO POWOLI WRACAC DO NORMALNEGO JEDZENIA, POPRZEZ DIETE LEKKOSTRAWNA, BEZ SOLI.

Przez okolo 2-4 tygodni codziennie pic 1 szklanki soku warzywnego. Oryginalnie Rudolf Breuss zaleca aby wspomóc sie przed kazdym posilkiem preparatem Bio Strath Yeast tablets lub Bio strath Elixir (3 x dziennie).

Sposób przeprowadzenia postu krok po kroku

RANO
powoli wypic1/4 szklanki zimnej "Herbaty Nerkowej"
UWAGA! Te herbate pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!

- po 30-60 minutach wypic powoli 1 do 1 szklanki cieplej Herbaty Szalwiowej
- po nastepnych 30-60 minutach wypic 1 lyk soku warzywnego
- po nastepnych 15-30 minutach kolejny lyk soku (mozna tez poczekac, az poczuje sie glód) albo wypic 1 szklanke zupy cebulowej

UWAGA! Rano mozna wypic w sumie 10-15 lyków soku, ale tylko wtedy, gdy odczuwa sie glód (im mniej soku wypije sie podczas kuracji, tym lepiej - nie wolno jednak przekroczyc 2 szklanek soku dziennie).


W międzyczasie popijac zimną lub cieplą Herbate Szalwiową w dowolnych ilościach (do 3 litrów dziennie) oraz "Herbaty Specyficzne"
POLUDNIE
powoli wypic1/4 szklanki zimnej "Herbaty Nerkowej"
UWAGA! Te herbate pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!

- po 30-60 minutach wypic powoli 1 do 1 szklanki cieplej Herbaty Szalwiowej
- po nastepnych 30-60 minutach wypic 1 lyk soku warzywnego
- po nastepnych 15-30 minutach kolejny lyk soku (mozna tez poczekac, az poczuje sie glód) albo wypic 1 szklanke zupy cebulowej

UWAGA! Mozna wypic w sumie 10-15 lyków soku, ale tylko wtedy, gdy odczuwa sie glód (im mniej soku wypije sie podczas kuracji, tym lepiej - nie wolno jednak przekroczyc 2 szklanek soku dziennie).


w miedzyczasie popijac zimną lub cieplą Herbate Szalwiową w dowolnych ilościach (do 3 litrów dziennie) oraz "Herbaty Specyficzne"

WIECZOREM
powoli wypic1/4 szklanki zimnej "Herbaty Nerkowej"
UWAGA! Te herbate pijemy tylko przez pierwsze 3 tygodnie kuracji!

- po 30-60 minutach wypic powoli 1 do 1 szklanki cieplej Herbaty Szalwiowej
- po nastepnych 30-60 minutach wypic 1 lyk soku warzywnego
- po nastepnych 15-30 minutach kolejny lyk soku (mozna tez poczekac, az poczuje sie glód)

w miedzyczasie popijac zimną lub cieplą Herbate Szalwiową w dowolnych ilościach (do 3 litrów dziennie) oraz "Herbaty Specyficzne"

Podstawowe przepisy na stosowane podczas postu herbaty ziolowe, sok i zupę

Do przeprowadzenia kuracji nalezy zaopatrzyc sie w ekologicznie uprawiane warzywa (!!!) oraz ziola.Potrzebne bedą do przygotowywania nastepujących napojów:
- tzw. "Herbata Szalwiowa
- tzw. "Herbata Nerkowa"
- tzw. "Herbata Bodziszkowa"
- sok warzywny
- zupa cebulowa

tzw. "Herbata Szalwiowa," przyrządzana z:

* Salvia officinalis (szalwia lekarska)
* Hypericum perforatum (dziurawiec zwyczajny)
* Mentha piperita (mieta pieprzowa)
* Melissa officinalis (melisa lekarska)


Herbate przyrządza sie w nastepujacy sposób:
1-2 lyzeczek szalwi zalewamy 2 szklankami wrzacej wody i gotujemy bez przykrycia 3 minuty (konieczne aby usunąc trujacy olejek eteryczny zawierający tujon). Odstawiamy z ognia. Nastepnie dodajemy po 1 lyzeczce pozostalych ziól (juz bez szalwi) i pozostawiamy do naciagniecia przez 10 minut. W ciagu calego dnia pacjent powiniwn wypic do 3 litrów tej herbaty.tzw. "Herbata Nerkowa," przyrządzana z:

* 15g Equisetum arvense (skrzyp polny)
* 10g Urtica dioica (pokrzywa zwyczajna)
* 8g Polygonum aviculare (rdest ptasi)
* 6g Hypericum perforatum (dziurawiec zwyczajny)

Ilośc ta wystarczy na 3 tygodnie dla 1 osoby.

Napój przyrządza sie kazdego ranka w nastepujący sposób:
1/2 lyzki stolowej (albo duzą szczypte, tzn. ilośc ziól, jaka mieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym i środkowym) zalac 1/2 szklanki goracej, ale nie wrzącej wody i zaparzac przez 10 minut. Nastepnie odcedzic i odcedzone ziola zagotowac w odrebnej 1 szklance gorącej wody, gotowac przez 10 minut. Nastepnie po odcedzeniu zlac oba napary razem. Pic 3 x dziennie po 1/3 szklanki zimnej herbaty, poczynając od rana na pusty zolądek, a nastepnie przed obiadem i na noc, przed snem.UWAGA! Te herbate stosuje sie tylko przez 3 tygodnie, nie dluzej ! Mozna stosowac ją profilaktycznie, szczególnie przed planowanymi operacjami lub przy rozmaitych stanach zapalnych, ale zawsze przestrzegając tylko 3 tygodniowy okres stosowania. Minimalny odstep miedzy kolejnym zastosowaniem to 2-3 tygodni, ale generalnie nie powinno sie jej pijac czesciej niz 3-4 razy w roku. Ponadto w czasie picia tej herbaty nalezy w diecie unikac miesa!

tzw. "Herbata bodziszkowa", przyrządzana z:

* Geranium robertianum (bodziszek cuchnący)

Porcje na caly dzien dla 1 osoby przyrządza sie w nastepujacy sposób:
1/2 lyzki stolowej (albo duzą szczypte, tzn. ilośc ziól, jaka mieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym i środkowym) bodziszka zalewamy 1/2 szklanki goracej, ale nie wrzacej wody i zaparzamy przez 10 minut. Pic powoli zimną herbate, w ciągu calego dnia pojedynczymi, malymi lykami. Mogą wystapic skutki uboczne ( ze wzgledu na zawartośc radu), wtedy skonsultowac sie z lekarzem, najlepiej naturopatą.Sok warzywny, przyrzadzany z ekologicznie uprawianych warzyw:
* 3 czesci buraków czerwonych, np. 300g
* 1 cześc marchewki, np. 100g
* 1 cześc selera korzeniowego, np. 100 g
* 1 mala czarna rzodkiew
* 1 ziemniak wielkości jajka

UWAGA! Ziemniak jest konieczny jedynie w przypadku raka watroby. Mozna go zastapic herbatą z surowych obierków ziemniaczanych (patrz pkt. 1.6.c)

Po wyciśnieciu soku (najlepiej byloby wyciskac go specjalna praską do soków, ale klasyczne sokowirówki równiez mogą zostać użyte) należzy go przecedzićc przez sitko do herbaty lub lnianą ściereczkę (szczególnie pacjentom z nowotworami nie mozna pic soku z "fusami").

Zupa cebulowa - dla szczególnie chorych i wycienczonych pacjentów, przyrządzana w nastepujący sposób:
1 cebule wielkości cytryny pokrajac na male kawalki razem z brązową lupinka i zrumienic na w niewielkiej ilości oliwy z oliwek extra vergine. Nastepnie dolac 2 szklanki zimnej wody i gotowac, az cebula bedzie miekka. Oryginalnie Breuss doradzal teraz wmieszac kostke bulionu warzywnego, ale ja odradzam w związku z bardzo mala wartoscią odzywcza dostepnych na polskim rynku bulionów. Przecedzic zupe przez sito.PODAWAC DO SPOZYCIA SAM PLYN!
Bardzo chory pacjent powinien w miare mozliwości wypic 1-2 szklanki takiej zupy.

UWAGA!
Nie spozywac zupy cebulowej na noc.

UWAGA! W przypadku raka wątroby lub woreczka zólciowego nigdy nie wolno wypic od razu calej szklanki zupy cebulowej.


Najlepiej co godzine zjadac po 1 lyzce cieplej zupy, a w miedzyczasie wypic dodatkowo: 1 szklanki "Herbaty piolunowej" dziennie przyrzadzanej z " Arthemisia absinthium, w taki sposób, że: przez pierwsze 5 dni kuracji Herbata piolunową zaparzać malą szczyptę ziela (tzn. tyle ile zmieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym) w gorącej, ale nie wrzacej wodzie przez 10 SEKUND! Po czym natychmiast odcedzic.

- w nastepne dni zaparzac tylko przez 3 SEKUNDY! Po czym natychmiast odcedzic.

Przepisy dodatkowe na tzw. herbaty specyficzne na konkretne schorzenia

Ponizej podano przepisy Rudolfa Breussa na tzw. "Herbaty Specyficzne", wspomagające leczenie konkretnych stanów chorobowych. Ponizsze przepisy mogą zostac wykorzystane niezaleznie od kuracji.

* niedobór wapnia i potasu (hipokalcemia , hipokaliemia) - korzystna dla wszystkich postaci nowotworów
* nowotwór tkanki kostnej, pluc oraz gruźlica pluc
* nowotwór wątroby
* nowotwór piersi, jajników i macicy
* reumatyzm
* aby wzmocnic serce
* wysokie ciśnienie
* niskie ciśnienie 

Herbata ziolowa na niedobór wapnia i potasu (hipokalcemia , hipokaliemia) - korzystna dla wszystkich postaci nowotworów

* Plantago lanceolata lub Plantago major
* Centraria islandica
* Pulmonaria officinalis
* Glechoma hederacea
* Verbascum thapsus
* Meum mutellina

Porcje na caly dzien dla 1 osoby przyrządza sie w nastepujacy sposób:
Wszystkie ziola wymieszac. 1 duzą szczypte ( tzn. ilośc ziól, jaka mieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym i środkowym) ziól zalewamy 1/2 szklanki goracej, ale nie wrzacej wody i zaparzamy przez 10 minut. Mozna pic w wiekszych ilościach bez ograniczen.UWAGA! Jeśli są problemy z dostaniem któregoś ze skladników moze on zostac pominiety.

Herbata ziolowa na nowotwór tkanki kostnej, pluc oraz gruźlicę płuc

Herbata ziolowa na niedobór wapnia i potasu

* Plantago lanceolata lub Plantago major
* Centraria islandica
* Pulmonaria officinalis
* Glechoma hederacea
* Verbascum thapsus
* Meum mutellina


Porcje na caly dzien dla 1 osoby przyrządza sie w nastepujacy sposób:
Wszystkie ziola wymieszac. 1 duzą szczypte ( tzn. ilośc ziól, jaka mieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym i środkowym) ziól zalewamy 1/2 szklanki goracej, ale nie wrzacej wody i zaparzamy przez 10 minut Mozna pic w wiekszych ilościach bez ograniczen.UWAGA! Jeśli są problemy z dostaniem któregoś ze skladników moze on zostac pominiety.

Herbaty ziołowe na nowotwór wątroby

Herbata przyrzadzana z surowych obierków ziemniaczanych:
garśc surowych obierków zalac 1 szklanka goracej wody wrzącej wody i gotowac 2-4 minut.
Pic cieplą lub zimna malymi lykami.UWAGA! Te herbate pic jedynie, jeśli pacjentowi smakuje.

"Herbata piolunowa" przyrzadzana z Arthemisia absinthium, w taki sposób, ze:
przez pierwsze 5 dni kuracji Herbata piolunowa zaparzac malą szczypte ziela (tzn. tyle ile zmieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym) w gorącej, ale nie wrzacej wodzie przez 10 SEKUND! Po czym natychmiast odcedzic.
Wnastepne dni zaparzac tylko przez 3 SEKUNDY! Po czym natychmiast odcedzic.


Herbata ziolowa na nowotwór piersi, jajników i macicy

* Alchemilla alpina (przywrotnik alpejski)
* Lamium album (jasnota biala)

Porcje na caly dzien dla 1 osoby przyrządza sie w nastepujacy sposób:
duzą szczypte ( tzn. ilośc ziól, jaka mieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym i środkowym) przywrotnika i malą szczypte (ziela (tzn. tyle ile zmieści sie miedzy kciukiem a palcem wskazującym ) jasnoty zalewamy 1/2 szklanki goracej, ale nie wrzacej wody i zaparzamy przez 10 minut.

 

Herbata ziolowa na reumatyzm

Przeprowadzic 3 tygodniową kuracje "Herbata Nerkową", po czym zrobic 2 tygodnie przerwy. nastepnie powtórzyc 3-tygodniowa kuracje "Herbatą Nerkowa". Przez caly czas pic "Herbate Szalwiową" (patrz: przepisy podstawowe).

Unikać:

* miesa,
* zup na wywarach miesnych
* wedlin
* alkoholu
* jedzenia ponownie podgrzewanych posilków

Aby wzmocnic serce...

20-40 kropli kropli glogowych (Crataegus oxyacantha)
Ilośc kropli zalezy od masy ciala.

Herbata ziolowa na wysokie ciśnienie

* Achillea millefolium (krwawnik pospolity)

Przyrządzac zgodnie z przepisem na opakowaniu. Porcja na dzien: 1/2 do 1 szklanki.
Dodatkowo 3 x dziennie zazyc lyzeczke drozdzy piekarskich (uwaga od autora opracowania: drozdze powinny byc zalane wrzącą woda)Pomocne w leczeniu nadcisnienia są:

* czosnek
* jemiola pospolia (uwaga od autora opracowania: jemiole zalewamy zimną woda na noc i pijemy rano po delikatnym podgrzaniu).

Przy wysokim ciśnieniu nalezy unikac:

* kawy
* alkoholu (szczególnie czerwonego wina)
* herbaty rumiankowej
* wieprzowiny
* selera

Niskie cisnienie

Najpierw nalezy przyjrzec sie swoim paznokciom u palców lewej reki:

- gdy brak wyraźnego pólksiezyca na kciuku
30-40kropli waleriany (Valeriana officinalis) 3 do 4 razy dziennie od godziny 15:00

- gdy brak wyraźnego pólksiężyca na pozostalych palcach
20-30 kropli kropli glogowych (Crataegus oxyacantha) 3 razy dziennie przed posilkiem

- gdy brak wyraLnego pólksiezyca na kciuku i pozostalych palcach
30-40kropli waleriany (Valeriana officinalis) 3 do 4 razy dziennie od godziny 15:00
20-30 kropli kropli glogowych (Crataegus oxyacantha) 3 razy dziennie przed posilkiem
1 szklanki soku z selera z samego rana, powoli lykami