Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Firma Mitra, sprzedopakowanie_mitra.jpgająca na polskim rynku wiele preparatów ziołowych i suplementów diety, poinformowała nas o rychłym wprowadzeniu na rynek nowego produktu – Systemu Oczyszczania Organizmu o nazwie Colon Pack. Prace nad nim trwały ponad rok. Jest to w całości produkt polski, przygotowywany w większości z polskich ziół i pakowany również w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to zestaw składający się z kilku produktów (dokładnie trzech), które – jak zapewnia producent – są tak skomponowane, by zapewniać bardzo dobry efekt oczyszczania organizmu. Podstawą jego działania ma być skupienie się na jelitach, od których czystości i prawidłowego funkcjonowania w tak dużym stopniu zależy nasze zdrowie.

Idea brzmi pozytywnie, ale co znajduje się w środku opakowania?

Parasine Plus

Pierwszy, podstawowy produkt, od którego zaczyna się kuracja nazywa się Parasine Plus.  Na froncie opakowania pod tą nazwą znajduje się dodatkowy komentarz: „usuwa z organizmu pasożyty i toksyny” (jak widać, coraz częściej zwraca się uwagę na pasożyty).

Producent dodaje:
Parasine Plus – to silnie działająca kompozycja składników roślinnych i ziół zamknięta  w ułatwiających dawkowanie kapsułkach (celulozowych). Została opracowana w celu  wyeliminowania z organizmu niepożądanych drobnoustrojów pasożytniczych oraz substancji  toksycznych. Suplement ten, dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu, korzystnie wpływa  na funkcjonowanie układu moczowego i trawiennego”.

Przyjrzyjmy się teraz składowi. Już pierwszy rzut oka wystarcza, by stwierdzić, że faktycznie producent zastosował zioła i części roślin o powszechnie znanym działaniu przeciwpasożytniczym. Można tu wymienić: łupinę orzecza włoskiego (zawiera juglon, silny  środek antyseptyczny), goździki, liść szałwi, ziele rdestu ptasiego, owoc pieprzu czarnego, miętę, korzeń goryczki, nasiona kozieradki i jeszcze kilka innych składników.

Zalecane spożycie wynosi od 2-4 kapsułek produktu dziennie. Ciekawe, jak to zestawienie  i jego proporcje sprawdza się w praktyce. Podobno w opracowywanie receptury zaangażowane były osoby o wieloletnim doświadczeniu zielarskim. Pozostaje wypróbować działanie.


CoFiber


Drugi produkt zestawu. Do jego głównych składników należy wiele roślinnych błonników  rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie. W zamierzeniu mają być „miotłą dla  jelit”, czynnikiem przyśpieszającym proces ich oczyszczania.

Producent podaje na opakowaniu:
„Ta zrównoważona formuła składa się z wielu ziół oraz błonników rozpuszczalnych i  nierozpuszczalnych w wodzie. Badania wykazały, że błonnik rozpuszczalny jest niezwykle  korzystny dla organizmu, podczas gdy błonnik nierozpuszczalny pomaga usunąć z jelit  toksyny oraz inne zanieczyszczenia (np. złogi kałowe). Dodatkowo błonnik pomaga w 
utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, ponieważ wywołuje uczucie sytości w żołądku, przez co  automatycznie mniej jesz”.

W składzie znajdują się następujące rośliny: nasiona babki płesznika (powodują tworzenie  się śluzu ochraniającego ściany żołądka i jelit przed działaniem czynników drażniących,  wspomagają proces oczyszczania jelit; jeden z ważniejszych składników produktu CoFiber,  skórka cytrynowa, kwiat hibiskusa, łupina orzecha włoskiego (dodana również w celu  podtrzymania działania przeciwpasożytniczego), kwiat wrzosu, kwiat bratka polnego,  aloes, owoc pieprzu cayenne, kora cynamonu, znamię kukurydzy, korzeń mniszka  lekarskiego, nasienie kozieradki, czosnek, korzeń imbiru, owoc papai, liść mięty  pieprzowej, liść jeżyny pofałdowanej, pestki dyni, kora wiązu czerwonego, korzeń juki.

Jak należy stosować produkt? Producent zaleca dodawanie 2 miarek mieszanki ziół  (plastikowa miarka znajduje się w zestawie) do szklanki z wodą, sokiem itp. i spożywanie  15 minut przed śniadaniem.

A jaki jest trzeci produkt w zestawie?

Naturalna Herbata Oczyszczająca (NHO)

Producent pisze o niej: „Naturalna Herbata Oczyszczająca  to mieszanka na bazie  naturalnych składników, wspomagająca usuwanie toksycznych substancji z organizmu.  Odpowiednio dobrane komponenty przyczyniają się do poprawy funkcjonowania żołądka, jelit i nerek, a także do lepszego przyswajania składników odżywczych przez organizm. Ułatwia wypróżnianie”.

Herbatę zgodnie z zaleceniami powinno się pić wieczorem. Wtedy, działając przez całą  noc, ułatwia poranne wypróżnienie.

W skład NHO wchodzą następujące zioła:
owoc bzu czarnego, owoce głogu, liście pokrzywy, korzeń cykorii, ziele rdestu, korzeń  lubczyka, korzeń mniszka lekar­skiego, skórka dzikiej róży, kłącze tataraku, siemię  lniane, liść mięty, owoc kopru włoskiego, skórka pomarańczy, Garcinia Cambogia, kwiat  rumianku.

Producent w następujący sposób uzasadnia celowość wkomponowania do niej tych składników:
• „Korzeń lubczyka – pomaga usunąć  z organizmu nadmiar wody oraz nadmiar kwasu moczowego i jonów chlorkowych.

• Owoc bzu czarnego, owoc głogu i liście pokrzywy – wspomagają prawidłowe funkcjonowanie żołądka i jelit. Owoc bzu czarnego jest uznawany za skuteczny środek oczyszczający organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii. Zarówno owoc bzu czarnego, jak i owoc głogu mają działanie lekko przeczyszczające.

• Korzeń cykorii, korzeń mniszka lekarskiego i owoc kopru włoskiego – dodatek tych trzech  ziół przyczynia się do ich mocniejszego i skuteczniejszego działania, polegającego na  stymulowaniu i stabilizacji właściwego funkcjonowania układu pokarmowego, moczowego i woreczka żółciowego.

• Kłącze tataraku, liść mięty, kwiat rumianku – poprzez dobroczynny wpływ na proces  trawienia, przyczyniają się do lepszego przyswajania składników odżywczych dostarczanych  organizmowi z pożywieniem”.


Więcej o zestawie

Na opakowaniu znajduje się informacja, że poszczególne produkty wchodzące w skład  zestawu Colon Pack zyskały pozytywną opinię PZH. Dla przeciętnego zjadacza chleba niby  nie znaczy to wiele, ale na pewno daje gwarancję, że produkt jest przygotowywany w  higienicznych warunkach i nikomu nie zaszkodzi. A co z ceną? Tu niespodzianka – nie jest  to produkt tani. Całe opakowanie, wystarczające jednej osobie na miesięczną kuracje  zgodną z zalecanym dawkowaniem, ma kosztować 250 zł. Nietrudno sobie wyobrazić koszta w przypadku wieloosobowej rodziny. Czy mimo to znajdą się nabywcy? Wszystko zależy od tego, jak skuteczny okaże się System Oczyszczania Organizmu Colon Pack.  Osobiście będzie można sprawdzić to już niedługo. Co do ceny – tak już niestety jest z zarejestrowanymi produktami, które mają wszelkie wymagane do sprzedaży atesty (część z nich jest praktyczna i w jakiś sposób zabezpiecza ludzi przed produktami mogacymi stanowić zagrożenie, za część możemy „podziękować” naszemu kochanemu Państwu, ponieważ zwiększają cenę suplementów. 

Osoby, które nie mogą poświęcić na oczyszczanie dużej ilości pieniędzy, z pewnością  zrobią rozsądniej, jeśli wykorzystają tańsze metody oczyszczania opisane w wielu książkach. Oczywiście, poświęcą na to więcej czasu, ponieważ dłużej będą szukać potrzebnych produktów, a do tego włożą w to sporo własnej pracy. Metod i roślin sprzyjających naturalnemu oczyszczeniu organizmu jest w końcu wiele.

Jednak z drugiej strony Colon Pack z pewnością będzie interesującą propozycją dla osób o  zasobniejszych portfelach, które nie mają czasu ani chęci same kupować zioł w sklepach  zielarskich, mieszać ich w domu wg skomplikowanych receptur i poświęcać na oczyszczanie  mnóstwo czasu. Na pewno produkt zainteresuje też osoby, których przeraża przechodzenie oczyszczania wg jakiegoś programu, np. Siemionowej lub Małachowa. Będzie też – dzięki produktowi CoFiber – dobrym wyborem dla tych, którzy nawet nie chcą myśleć o robieniu sobie lewatyw bądź nie mają problemów z dużymi pasożytami. To oczywiste, że warto  zadziałać w jakikolwiek sposób – szczególnie w tak mało uciążliwy – niż nie robić nic.  Włączenie do rozkładu dnia spożycia wskazanych porcji to w końcu żaden problem.

Nasuwa się jednak wniosek, że w poważnych przypadkach zarobaczenia i zanieczyszczenia organizmu pomocą może być tylko skorzystanie z pełnego systemu, szczególnie Siemionowej, ponieważ z gabinetów medycyny naturalnej już dochodzą do nas informacje, że działa on bardzo skutecznie (podczas gdy mnóstwo ludzi mówi o nawrotach pasożytów w przypadku stosowania syntetycznych środków przeciwrobaczych – Zentelu, Pyrantelu, Prazikwantelu i innych).

Nie należy też się łudzić, że dużo się osiągnie jednorazową „akcją sprzątania”, podczas gdy ciągle się „bałagani” w organizmie nieprawidłowym łączeniem pokarmów i niefizjologicznym czasem spożywania posiłków. Autorzy książek o zdrowym stylu życia kładą ogromny nacisk na uporządkowanie żywienia i trybu życia. Często jednak dla wielu osób pochłoniętych pracą zawodową, poświęcających mnóstwo czasu na dojazdy do pracy itd. wygospodarowanie czasu na przejście większości kuracji graniczy z cudem. W takim wypadku znowu się okaże, że lepiej jednak zrobić cokolwiek w ramach „sprzątania” organizmu, nawet raz na jakiś czas (np. 2 razy do roku, jak to sugeruje producent Colon Packa), niż nie robić nic.

Nie ulega wątpliwości, że Colon Pack jest produktem o starannie dobranym składzie, że może oczyścić jelita, a przez to w dużym stopniu wszystkie systemy organizmu, i przez to  pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Dlatego też już trwają nasze rozmowy z producentem i produkt ten pojawi się niedługo w naszym sklepie. Na nasze szczęście organizm jest samooczyszczającym się układem – należy mu tylko pomagać, a nie przeszkadzać.

A koszt? Z jednej strony wysoki, ale z drugiej... niejeden palacz „puści z dymem” o wiele więcej pieniędzy miesięcznie. W końcu miłośnicy zdrowego stylu życia też mają prawo wydawać pieniądze – ale na swój pożytek, a nie szkodę.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa