Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Antyrakowa dieta doktora Laskina

 

Czy można przezwyciężyć raka? Sądząc po smutnej statystyce onkologów, raczej nie, szczególnie w zaniedbanych przypadkach. Poza tym rak bardzo często zostaje zdiagnozowany w końcowych stadiach (3 i 4), kiedy komórki rakowe rozprzestrzeniają się po całym organizmie i możliwości tradycyjnych metod leczenia (operacja, chemioterapia, naświetlanie) są niezwykle ograniczone.

Istnieje jednak inne podejście do terapii raka – podejście dietetyczne. Wśród wszystkich znanych diet antyrakowych największą uwagę obecnie przyciąga dieta znanego onkologa doktora Wulfa Laskina.

585


W trakcie wielu lat Wulf Abramowicz Laskin, podobnie jak wszyscy lekarze, leczył swych pacjentów preparatami chemioterapeutycznymi i bardzo cierpiał, kiedy pacjenci umierali. W odróżnieniu od wielu swych kolegów nie potrafił się on pogodzić z tezą, że „rak – to wyrok” i marzył o własnej metodzie leczenia, która nie tylko leczyłaby, lecz prowadziła do wyleczenia raka. Wiele czytał, aż w końcu wpadł mu w ręce artykuł japońskiego profesora Georgea Ohsawy na temat skutecznego leczenia chorych na raka przy pomocy diety zbożowej na bazie brązowego ryżu.

Idea wydała mu się interesująca, lecz w owych czasach w Moskwie nie można było kupić brązowego ryżu, i Laskin postanowił wypróbować kaszę gryczaną. Przychodził do ciężko chorych na raka z woreczkami kaszy gryczanej, a ci już po 2-4 tygodniach podnosili się z łóżka, a następnie choroba ustępowała. Opisano ponad 30 przypadków pełnego wyleczenia raka, w tym raka piersi, prostaty, jelit, ziarnicy złośliwej, chłoniaków, czerniaków i neuroendokrynnego raka skóry.

 

Jakiemu procentowi chorych pomaga ta dieta?

 

Niestety w chwili obecnej brak obszernej statystyki pozwalającej na ocenę skuteczności diety. Na 100 chorych na raka, którym doktor Laskin proponował swą spartańską dietę, w najlepszym razie jedynie 3-5 godziło się na przestrzeganie takiego sposobu żywienia. Pewien pacjent rzekł: „Lepiej umrzeć z ogórkiem kiszonym w ustach niż codziennie żreć kaszę gryczaną”.

Bez względu na ewidentną poprawę stanu, chory ten gwałtownie naruszył dietę i w szybkim czasie rzeczywiście pożegnał się z życiem. Wyjaśnieniem takiego zachowania może być to, iż dla wielu ludzi współczesna smaczna dieta jest równie ważna, jak alkohol dla alkoholika. Współcześni ludzie uzależnieni od określonego pożywienia przyzwyczaili się do tego, by czerpać z posiłków rozkosz i przy ich pomocy likwidować stres. Bez rozmaitości smaków wpadają w depresję i nawet strach przed śmiercią na raka nie jest w stanie ich powstrzymać.

 

Czy można przestrzegać diety opartej na kaszy gryczanej i zachować dobry nastrój?

 

Okazuje się, że można. Istnieje szczególna klasa naturalnych substancji bioaktywnych, które poprawiają nastrój i aktywność mózgu bez szkody dla zdrowia. Są to tak zwane „inteligentne suplementy diety” zwiększające w mózgu poziom hormonów i mediatorów szczęścia (serotoniny, dopaminy, endorfiny).

 

Na czym polega tajemnica skuteczności tej diety?

 

Sam Laskin tłumaczy sukces swej diety tym, że kasza gryczana zawiera rekordowe ilości szczególnego bioflawonoidu – kwercytyny (8%). Za co odpowiada kwercytyna? Przywraca aktywność „uszkodzonego” w rakowych komórkach genu p53 lub sama przejmuje jego funkcję. Ów gen będący supresorem komórek nowotworowych jest jednym z głównych regulatorów w jądrze komórki odpowiadającym za jej rozmnażanie. Niektórzy nazywają go nawet „strażnikiem genomu komórki”. Jeśli tylko komórka usiłuje mutować, gen p53 powstrzymuje rozmnażanie anomalnych komórek, lub powoduje ich apoptozę. Niestety gen p53 jest najczęściej deaktywowanym genem supresorem w nowotworach człowieka. 50-60% wszystkich nowotworów człowieka pozbawione jest normalnego allelu p53. Należą do nich nowotwory mózgu, płuc, jelit, piersi, wątroby. Kwercytyna przywraca funkcję genu p53 powstrzymując tym samym rozmnażanie komórek nowotworowych i prowadząc do ich śmierci. Chociaż wiele produktów (dzika róża, brązowy ryż, brokuły) zawiera dużo kwercytyny, to mistrzem pod względem jej zawartości jest właśnie kasza gryczana. W 100g kaszy gryczanej zawiera się 8g kwercytyny!!!

75875862_Grechka1

 

Mądrość diety doktora Laskina

 

Dieta składa się z 300g kaszy gryczanej, a więc z 24g kwercytyny dziennie, a jeśli się uwzględni, że w skład diety wchodzi dodatkowo dzika róża, to w rzeczywistości kwercytyny jest jeszcze więcej. Aby właściwie spojrzeć na te liczby, wystarczy wspomnieć, że typowe suplementy diety z kwercytyną zawierają w opakowaniu 60 tabletek po 0,5g, czyli 30g kwercytyny w całym opakowaniu.

W ten sposób dieta oparta na kaszy gryczanej to unikalny sposób nasycenia organizmu pacjenta chorego na raka drogocenną kwercytyną w najbardziej przyswajalnej postaci, Jest to terapia dużymi dawkami kwercytyny, która przestaje działać, jeśli kaszę gryczaną stosuje się jedynie w charakterze dodatków do potraw. Nawet ogromna ilość tabletek zawierających kwercytynę w połączeniu ze zwykłym posiłkiem nie ma znaczenia terapeutycznego dla pacjenta chorego na raka.

 

Szczegóły diety

 

30 minut przed śniadaniem:

Papka z jednej łyżki stołowej mąki z dzikiej róży.

Sposób przygotowania: 100g owoców dzikiej róży zemleć w młynku do kawy do postaci drobnej mąki, przesiać. Nieprzesiane resztki rozetrzeć w moździerzu i zmieszać z mączką (można użyć torebek z dziką różą do zaparzania kupionych w aptece i nie mielić). Wziąć jedną łyżkę stołową uzyskanej mieszanki, rozcieńczyć chłodną, przegotowaną wodą do konsystencji kisielu. Dodać jedną łyżeczkę deserową miodu wielokwiatowego. Spożywać powoli.

Po 30 minutach:

Kasza gryczana

Sposób przygotowania: pół szklanki ziarna zalać 2 szklankami wody i gotować 15 minut. W 13 minucie dodać jedną łyżkę stołową otrębów pszennnych. Po ugotowaniu dodać 2 łyżki oliwy z oliwek z pierwszego chłodnego tłoczenia.

Po 40-60 minutach:

Herbata zielona z rodzynkami (ilość bez ograniczeń).

Obiad

To samo

Kolacja

To samo, ale bez dzikiej róży.

Codziennie koniecznie pić świeże, samodzielnie wykonane soki w ilości co najmniej 250ml.

Poniedziałek, czwartek – ananasowy.

Wtorek, piątek – z czarnej jagody (może być z mrożonych owoców).

Środa, sobota – cytrusowe (do wyboru).

Niedziela – pół szklanki soku ananasowego, osobno pół szklanki mleczka kokosowego.

Ogólna ilość płynu – co najmniej osiem szklanek dziennie (herbata + sok).

Najlepiej dużo spacerować.

Po 47 dniach ścisłej diety zestaw produktów można rozszerzyć.

Pożądany zestaw produktów w codziennym jadłospisie:

Otręby – 4,5g

Suszone śliwki – 3-6 sztuk

Morele – 3-6 sztuk

Figi – 2 sztuki

Migdały – 0,25 filiżanki

Nasiona bertolecji (orzechy brazylijskie) – 0,25 filiżanki

Orzeszki ziemne – 0,25 filiżanki

laskin_belkin

dr Laskin z dr Biełkinem

 

Jadłospis tygodniowy

 

30 minut przed śniadaniem

Kasza z jednej łyżki stołowej mąki z dzikiej róży

Śniadanie:

Poniedziałek, środa, sobota: świeżo ugotowana kasza gryczana z otrębami i oliwą. Zielona herbata z rodzynkami (zamiast cukru), 50g chleba z mąki grubo mielonej.

Wtorek, czwartek: kasza z płatków owsianych z otrębami i oliwą. Zielona herbata z rodzynkami (zamiast cukru), 50g chleba z mąki grubo mielonej.

Piątek, niedziela: kasza z brązowego ryżu z otrębami i oliwą. Zielona herbata z rodzynkami (zamiast cukru), 50g chleba z mąki grubo mielonej.

Sposób przygotowania: pół szklanki ziarna zalać 2 szklankami wody, gotować 20-25 minut. W 13-17 minucie dodać łyżkę stołową otrębów pszennych. Po ugotowaniu dodać 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek tłoczonej na zimno.

Drugie śniadanie:

Poniedziałek, czwartek: świeże czarne jagody.

Wtorek, piątek: winogrona z pestkami.

Środa, sobota, niedziela: ananas.

30 minut przed obiadem

Kasza z mąki z dzikiej róży z miodem wielokwiatowym.

Obiad:

Poniedziałek, czwartek:

Zupa: filiżanka fasoli, pokrojona główka cebuli, 2 łodygi selera, 3 marchewki, 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek i 4 szklanki wody. Gotować 30 minut.

Drugie danie: łosoś.

Sposób przygotowania: 100-150g ryby, 2 szparagi, 2 niewielkie pomidory, 4-5 grzybów shitake, 5 winogron bez pestek, 3 łyżki stołowe oleju roślinnego, łyżeczka soku z cytryny, ząbek czosnku, koperek, świeża zielona papryka. Przygotowywać na głębokiej patelni na małym ogniu przez 15 minut.

Wtorek, piątek:

Zupa: 0,7 szklanki soczewicy, 4 szklanki wody, posiekana główka cebuli, 2 marchewki, 2 łodygi selera naciowego, 2 gałązki pietruszki, 2 gałązki koperku, tymianek, jedna gałązka bylicy. Gotować 30 minut.

Drugie danie: kurczak (najlepiej nie chowu klatkowego) z imbirem i cebulą.

Sposób przygotowania: 200g kurczaka bez skóry, 2 duże cebule i 1 pomidor, 2 łyżki stołowe oleju roślinnego, łyżka stołowa białego wina, łyżeczka świeżego imbiru, 2 łyżki soku pomarańczowego, łyżeczka startej skórki pomarańczowej, filiżanka winogron bez pestek.

Pokrojone kawałki kurczaka zalać zimną wodą na patelni, gotować 3 minuty. Dodać pokrojoną cebulę, pomidora, olej roślinny i smażyć do uzyskania jasnobrązowej barwy. Następnie dodać mieszankę imbiru, białego wina, soku pomarańczowego i startej skórki pomarańczowej. Gotować 3-5 minut. Wyłożyć wszystko na półmisek i przybrać winogronami.

Środa, sobota, niedziela:

Zupa: pokroić główkę cebuli, 3-5 szparagów, 3-5 ząbków czosnku, 2-3 kawałki łopianu, 100g grzybów shitake, marchew, seler, jeden burak, 100g białej kapusty i gotować 30 minut.

Drugie danie: jakiekolwiek danie wegetariańskie.

Codziennie: 150-200g chleba z grubo mielonej mąki.

Jako deser dowolne naturalne soki samodzielnie przygotowane bez cukru, 200-250g.

Kolacja (codziennie):

Jakakolwiek potrawa wegetariańska, migdały, orzechy brazylijskie. Zielona herbata z rodzynkami.

Uwaga: do drugiego dania codziennie należy przygotowywać surówki z dowolnych świeżych warzyw dodając 4-5 gałązek kopru wraz z nasionami, siekaną cebulę ze szczypiorkiem, czosnek, 3-5 gałązek pietruszki, 2-3 gałązki mięty, trochę wodorostów morskich, łyżkę stołową oliwy z oliwek.

Duszone warzywa w dni wegetariańskie: średni burak, 2 marchewki, 100g brokułów, 100g brukselki, 100g kalafiora, 1 świeża papryka, 1 łyżka stołowa oliwy. Warzywa pokroić i dusić 30 minut.

Stosunek ilości spożywanych warzyw do ilości ryby lub kurczaka powinien wynosić 3:1.

Dietę tę należy stosować przez 6 miesięcy. Następnie należy przestrzegać ograniczeń w spożyciu białka (najwyżej 0,5g na kilogram masy ciała).

Jest to bardzo smaczna dieta, tylko w pierwszej fazie trudno do niej się przyzwyczaić, lecz efekt uzdrawiający, zdaniem jej twórcy, jest niezwykle szybki.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa