Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

plantacja2.jpgInformujemy, że wprowadzamy do naszego sklepu nowe produkty z aloesu amerykańskiej firmy „Lily of the desert”. Są to soki i miąższe (99,5% miąższu rośliny) z aloesu organicznego (poj. 0,946 oraz 3,78 litra) oraz galaretki kosmetyczne (120 i 360 ml). Produkty te mają jeden z najlepszych współczynników ceny do objętości na rynku, lecz ich jakość również jest bardzo dobra. Większość produktów z aloesu na rynku (ok. 94%) to produkty rozcienczane wodą lub niewłaściwie czy niepotrzebnie przetwarzane, przez co tracone są lecznicze właściwości rośliny.

a1.jpg

Butelki są niestety – ze względów transportowych – plastikowe. Produkty konserwowane są śladowymi ilościami sorbinianu potasu i naturalnym (nie syntetycznym) kwaskiem cytrynowym. Oczywiście, najlepiej by było korzystać ze świeżego aloesu, ale w niektórych przypadkach jest to niemożliwe i wtedy doskonale sprawdza się gotowy produkt.

Aloes ma właściwości przyspieszające gojenie się ran, przeciwgrzybicze, działa kojąco i gojąco na nadżerki i wrzody w przewodzie pokarmowym, rewelacyjnie działa na skórę. Stanowi składnik wielu kuracji (np. mikstury oczyszczającej wg Józefa Słoneckiego).

a4.jpgFirma „Lily of the desert” uprawia aloesy w Teksasie. Jej farmy i laboratoria znajdują się na terenach żyznej doliny rzeki Rio Grande. To prawdopodobnie największe na świecie organiczne uprawy aloesu. Produkty firmy są certyfikowane przez organizację o nazwie „Międzynarodowa Rada Naukowa dla Aloe (IASC). Organizacja została stworzona przez producentów aloesu, więc chociaż jest przedstawiana jako tzw. „niezależna”, trzeba patrzeć na to z pewną dozą nieufności. Jednak fakt faktem, że tylko ok. 5-6% produktów z aloesu w światowej skali ma taki atest, a oficjalne standardy tej organizacji są bardzo wysokie. Według zapewnień producenta,stosowana technologia zachowuje maksimum biologicznie aktywnych składników. Wszystkie rośliny są uprawiane bez stosowania środków ochrony roślin i nawozów szucznych. Kto wie coś o aloesie i warunkach, w jakich najlepiej rośnie, wie też, że dużo do życia mu nie potrzeba – zwłaszcza w regionach, gdzie naturalnie występuje. Większa pochwała należy się naturze niż producentowi). Liście aloesu są zbierane, a następnie składowane w chłodni przez maksimum 4-6 godzin, aby nie dochodziło do utlenienia lub rozkładu składników aktywnych rośliny. Z jednej rośliny (są one trochę większe niż to, co przywykliśmy oglądać w doniczkach – patrz zdjęcie) jednorazowo pozyskuje się tylko 1-2 kg liści. a5.jpg

Jeśli chodzi o szczegóły działania aloesu, wiele źródeł podaje, że:

– wspomaga system trawienny i odpornościowy
– zmniejsza ryzyko zachorowania na raka
– wspomaga organizm w chorobie
– reguluje przemianę materii
– łagodzi przyczyny bólu i rozdrażnień
– przy nadciśnieniu, niewydolności krążenia, chorobach stawów
– oczyszcza organizm z toksyn
– wzmacnia organizm podczas stosowania diety, nie powoduje tycia
– rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega miażdżycy
– działa jako środek bakteriobójczy
– odtruwa organizm podczas chemoterapii
– reguluje poziom cukru we krwi i dobrego cholesterolu (zalecany dla chorych na cukrzycę)
– wspomaga w czasie choroby , w stanach poopreracyjnych
– łagodzi stany zapalne
– poprawia ukrwienie skóry
– chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania
– powoduje odmłodzenie skóry
– działa leczniczo na odmrożenia
– pomaga w gojeniu ran i poparzeń
– jest przydatny w leczeniu owrzodzeń, grzybicy i łuszczycy
– jest stosowany jako naturalne uzupełnienie diety, zwłaszcza w przypadku problemów z przewodem pokarmowym
– pomaga w odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej jelit
– doskonale nadaje się do wygojenia wszelkich nadżerek w układzie pokarmowym (które mogą pozostać np. po usuwaniu pasożytów).

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa