Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

drzwi.gifBardzo nietypowe muzeum powstało w Tokio, w Japonii.
Oto główne wejście do Muzeum parazytologii Meguro. Budynek jest daleko mniejszy od budynku Muzeum Brytyjskiego, lecz wstęp jest również darmowy.
W weekend przychodzi tu wielu gości i są to nie tylko zakochani w pasożytach – przychodzi tu również wiele zakochanych par, by obejrzeć czarujące, piękne okazy pasożytów.
Zapraszamy do wędrówki po nim.

Już na początku twoje oczy napotkają tę kolorową tablicę.
Z pewnością będziesz zaskoczony, w jak wiele form pasożytów występuje.

 

przy_wejsciu.gifNa ścianie po twojej prawej stronie znajduje się przedstawienie graficzne miejsc bytowania pasożytów.

Możesz tu również znaleźć mnóstwo pięknych paneli, a każdy z nich dostarcza informacji o cyklu życiowym poszczególnych pasożytów. Jestem przekonany, że zdasz sobie sprawę, jak cudowny jest świat pasożytów.


fiolki_na_scianie.gif

W centrum tej sali w uroczy sposób wyeksponowano tysiące pasożytów wydobytych z psów, kotów, koni, krów, ptaków i ryb.
Twoje ulubione zwierzątko, rzecz oczywista, również ma jednego lub więcej pasożytów.

 
wnetrze_czlowieka.gifW tym miejscu znajdują się pasożyty, które znajdują się w twoim brzuchu. Żaden z nich nie jest imitacją. Są to żywe pasożyty wydobyte z ludzi – z ich płuc, wątrób lub jelit itd...

Pasożyty te – Paragonimus pulmonalis (przywra płucna), Clonorchis sinensis (przywra chińska) i Ascaris lumbricoides (glista ludzka) – były bardzo pospolite w Japonii. Tak, twoja matka i ojciec je mieli.
kraby.gifKiedy byłem w Londynie w ostatnim miesiącu, odwiedziłem Museum Madame Tussad’s przy Baker Street. Byłem zaskoczony ze woskowe statuetki były tak realistyczne, że wyglądały jak żywe. W tym muzeum możesz również znaleźć pasożyty Madame Tussaud’s.

Komar Anopheles jest nośnikiem pasożytów malarii, która jest jedną z najniebezpieczniejszych dla ludzi chorób infekcyjnych. malaria miała w Japonii charakter endemiczny.

Tsutsugamushi, Trombicula akamushi miał Ricketsia tsutsugamushi powodującą chorobę Tsutsugamushi (dur wysypkowy). Towarzyszy jej wysoka gorączka. Sporadycznie człowiek umiera z jej powodu.

mapka.gifW wyraźny sposób pokazano ogniska endemiczne paragonimozy (rodzaj przywrzycy), strongyloidozy (zarażenia tęgoryjcem), schistosomatozy (zarażenie przywrą krwawą) i echinokokozy (zarażenie tasiemcem bąblowcowym i wielojamowym).

drugie_pietro.gifCzy jesteś gotowy, by udać się na drugie piętro? Obróć się w prawo a znajdziesz schody. Czekają tam na Ciebie tysiące pasożytów. Chodź za mną! Tędy!
Aha, rozumiem. Źle się poczułeś. Jeśli jesteś już gotów, chodźmy na drugie piętro.

schody.gifPo drodze na drugie piętro, na ścianie wzdłuż schodów, czekają na Ciebie egzotyczne pasożyty.

Po lewej stronie wisi zdjęcie głowy dorosłej formy echinokoka. Lisy na Hokkaido (North Fox) mają w jelitach mnóstwo osobników echinokoka. Robak ten jest jednym z  pasożytów zoonotycznym w Japonii.

czlowiek.gifNa tym piętrze możesz obejrzeć zdumiewającą kolekcję pasożytów pasożytów człowieka. Ekspozycje te prezentują obraz pasożytów w medycynie klinicznej.
Dają wgląd rejony endemiczne infekcji pasożytniczych takich jak: malaria, filarioza, schistosomatoza, leiszmanioza i tym podobne – na całym świecie.

tablica.gifFilariozą zarażonych jest 270 000 osób. Slajd na planszy pokazuje pacjenta w przewlekłym stadium choroby. Dwa z rysunków na planszy pokazują słoniowaciznę moszny oraz obraz „Ukio-e”, namalowany przez Hokusai Katsushika, jednego ze znanych malarzy Edo. Mikrofilaria Onchocerca volvulus powoduje ślepotę (pośrodku).
manuskrypty.gifMuzeum Parazytologii Meguro zawiera cenną kolekcję: notatki polowe i oryginalne zapiski Satyu Yamaguti, dobrze znanego na całym świecie parazytologa.pies.gifPłuca psa zainfekowane przywrą Paragonimus westermani to kolejna kolekcja. Pies został zarażony metacerkariami zebranymi na Tajwanie przez Dr. Khoana Nakagawę w roku 1914. Metacerkarie zostały wydobyte z kraba w małej rzece na północy Taiwanu.8_metrow.gifTen robak ma 8 metrów długości.
Możesz sobie wyobrazić jego długość porównując z taśmą, która jest tej samej długości.
Wielu zakochanych robi sobie pamiątkowe zdjęcie z robakiem w tle.sklep.gifSklep w muzeum znajduje się również na drugim piętrze. Sprzedaje książki przeznaczone dla osób interesujących się parazytologią.
Goście mogą również kupić pocztówki, podkoszulki, breloczki i wiele innych pamiątek.
wijace_sie_robale.gifJest mnóstwo pasożytów, których nie mogę Ci pokazać tym razem. Na przykład ten powyżej. Myślę, że jest naprawdę zdumiewający.

Kiedy będziesz w Tokio, nie zapomnij odwiedzić Muzeum Parazytologii Meguro.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa