Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista

Ciekawostki parazytologiczne

Ameba mózgożerna

W USA i Europie coraz większe zaniepokojenie wywołują przypadki zakażenia  Naegleria fowleri, pierwotniaka zwanego „mózgożerną amebą”.  Pierwotniak zamieszkuje zbiorniki słodkowodne, występuje również w Europie i bywał znajdowany w jeziorach Wielkopolski. Już w latach 60. XX wieku u naszych południowych sąsiadów odnotowano przypadki śmiertelne spowodowane zakażeniem przez tego pasożyta.

Czytaj więcej: Ameba mózgożerna

Napisz komentarz (2 Komentarze)

Leczenie pasożytami - helmintoterapia


Helmintoterapia

 

Wiele artykułów i uwagi nasz portal w ostatnich latach poświęcił zagadnieniom związanym ze zwalczaniem helmintoz i inwazji pasożytniczych organizmu ludzkiego. Tymczasem coraz popularniejsza staje się metoda, której zwolennicy twierdzą, iż leczy choroby autoimmunologiczne. Metodę tę nazwano helmintoterapią. Helmintoterapia coraz powszechniej reklamowana jest przez środki masowego przekazu, a szczególnie internet.

Czytaj więcej: Leczenie pasożytami - helmintoterapia

Napisz komentarz (7 Komentarzy)

Zapper dr Becka - nadzieja na wyleczenie z AIDS

Zapper wg dr Becka okazuje się być wyjątkowy skuteczny w neutralizowaniu HIV oraz eleminacji wielu innych organizmów chorobotwórczych. Przypuszcza się, że kuracja ta również w bezpieczny sposób neutralizuje inne wirusy, grzyby, bakterie i pasożyty we krwi.

Czytaj więcej: Zapper dr Becka - nadzieja na wyleczenie z AIDS

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Zamiast guza mózgu, znaleźli pasożyta

ODKRYCIE ZASKOCZYŁO, ALE I UCIESZYŁO NAUKOWCÓW

operacja_pasozyta_w_mozgu.jpgRosemary Alvarez z amerykańskiego stanu Arizona, zaczęła odczuwać drętwienie ramienia. Miała kłopoty ze wzrokiem. Lekarze, w pierwszej ocenie, wskazali na prawdopodobieństwo guza mózgu. Na stole operacyjnym okazało się jednak, że to nie guz. Kobietę toczył robak.

Kiedy lekarze bliżej przyjrzeli się obrazom po wykonaniu rezonansu magnetycznego, odkryli coś bardzo dziwnego. – Było coś w dole pnia jej mózgu, tak głęboko, jak tylko może być – mówił dla stacji Fox News dr Peter Nakaji.

Czytaj więcej: Zamiast guza mózgu, znaleźli pasożyta

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Eliminacja pasożytów lampą z węglowym łukiem elektrycznym

Licząca blisko sto lat technologia i metoda leczenia wykorzystująca wysokoenergetyczne pełnospektralne światło węglowego łuku elektrycznego pozwala skutecznie niszczyć dokuczliwe pasożyty, w tym tasiemce. Zainspirowani przez Vibronica, który napisał o tej metodzie na forum, zamieszczamy za zgodą redakcji Nexusa pełen tekst artykułu.

Czytaj więcej: Eliminacja pasożytów lampą z węglowym łukiem elektrycznym

Napisz komentarz (8 Komentarzy)

Wiele przypadków raka jest związanych z infekcjami (na przykład rak szyjki macicy jest związany z wirusem HPV), lecz nie istnieje silniejszy związek między nowotworami złośliwymi u człowieka a infekcjami pasożytniczymi, niż ten występujący w przypadku raka przewodów żółciowych a przywrą wątrobową Opistorchis viverrini.

Naukowcy z Instytutu Badań Medycznych w Quinsland QIMR (The Queensland Institute of Medical Research) wraz z kolegami z Tajlandii i USA rozpoczęli ostatnio poważne międzynarodowe badania, by zidentyfikować mechanizmy, dzięki którym przywra wątrobowa powoduje raka przewodów żółciowych (znanego również pod nazwą cholangiocarcinoma – CCA).

Czytaj więcej: Globalny projekt walki z pasożytami które powodują miliony przypadków raka i infekcji

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zarażenia pasożytami u chorych na AIDS

Zamieszczamy tłumaczenie ciekawego raportu medycznego o ilości zarażeń pasożytniczych u osób chorych na AIDS  w Korei. W raporcie szczegółowo omówiono zastosowane laboratoryjne techniki wykrywania poszczególnych pasożytów.
Opracowanie to może być interesujące, ponieważ zwraca uwagę na możliwość zaniżania stopnia zarażenia populacji.

Czytaj więcej: Zarażenia pasożytami u chorych na AIDS

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zestawienie chorób wywoływanych przez pasożyty

Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż dość powszechne problemy zdrowotne, np: kaszel, przeziębienie czy zwykły ból głowy, mogą być w dużej części spowodowane przez pasożyty?

Czytaj więcej: Zestawienie chorób wywoływanych przez pasożyty

Napisz komentarz (23 Komentarzy)

W obronie Huldy Clark

 

Nazwisko Huldy Clark znajduje się na wielu angielskojęzycznych stronach typu www.quackery.com (po polsku: szarlataneria). Oskarża się ją o bezpodstawne twierdzenia odnośnie ilości infekcji pasożytniczych i o przesadzanie, jeśli chodzi o szkodliwość wielu substancji, które wymienia w swoich książkach. Przyczyniają się do tego również tytuły jej książek („Lekarstwo na wszystkie choroby”, „Lekarstwo na raka i AIDS”), które budzą kontrowersje, gdyż zdają się obiecywać coś, na co nie zdobył się dotychczas żaden autorytet. Do poruszanych w kontekście jej nazwiska tematów należy również sprawa zappera.
Zamieszczamy jeden z głosów osób, które stanęły w jej obronie.

Czytaj więcej: W obronie Huldy Clark

Napisz komentarz (11 Komentarzy)

Zarażenie glistą psią lub kocią a astma

Zamieszczamy artykuł, który ukazał się w 2003 roku w fachowym piśmie medycznym „Alergia Astma Immunologia”. Materiał ten w jednoznaczny i bezpośredni sposób wiąże początki astmy oskrzelowej 2-letniego chłopca z zainfekowaniem glistą psią / kocią (Toxocara canis /catis).

Należy zauważyć, że u wielu osób, mimo istniejącego zarażenia, objawy opisywane w artykule mogą nie być aż tak bardzo widoczne, co podkreślają autorzy (tzw. toksokaroza ukryta). Wszystko zależy od wieku i odporności gospodarza. Objawy alergii i astmy może powodować również zarażenie glistą ludzką. Zarobaczenie może również wywoływać, szczególnie u dzieci, nawracające zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc itp. Jeśli zatem dziecko choruje podejrzanie często, warto się zastanowić nad taką możliwością.

Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej: Zarażenie glistą psią lub kocią a astma

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa