Attached to each layer, wait a minute or two to dry before the next application. Paint applied correctly with the capacity for up to four nedel.Trebuetsya: 10 drops of tincture 0.1 option egg whites • Place the palms on the cheeks and pull on one side.. pump - water extract of the plant, which is relatively medical Easy active ingredients parts ( flowers, stems and leaves and fruits) and the method of preparation. Rowan pour vodka and broadcast and put them in com atarax peasher a cool place for 2 weeks. In the preparation of dyes, dye can add grated roots of wild rose mindal.Prigotovit and vodka (1: 5). Take 100 ml of one of Ted\'s future. Thirst is to remove and provides the body with useful substances that tea. To cook should take 3 pieces of San Juan, mint, marjoram, dried leaf, rose 1 dried berries of black elderberry and wild part. 50 grams of collecting what is needed to make 1 liter of boiling water.
Badanie Vegatestem, wieloletni specjalista
Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, iż dość powszechne problemy zdrowotne, np: kaszel, przeziębienie czy zwykły ból głowy, mogą być w dużej części spowodowane przez pasożyty?
Przeciętny człowiek kojarzy sobie słowo pasożyt z glistą, owsikiem czy tasiemcem. Do pasożytów zalicza się jednak również grzyby, pierwotniaki, bakterie i wirusy (przy czym najwięcej uwagi medycyna zdaje się poświęcać dwom ostatnim grupom). Mimo że nie chcemy, żeby ten serwis był monotematyczny :) , uznaliśmy, że warto zrobić takie zastawienie. Przyjrzyjmy się zatem zagrożeniom związanym z pasożytami. Ale najpierw zastanówmy się, dlaczego tematowi pasożytów poświęca się tak mało uwagi.

DLACZEGO O PASOŻYTACH MÓWI SIĘ TAK MAŁO


Przez wiele lat społeczeństwo było informowane, że problem pasożytów w naszej strefie klimatycznej praktycznie nie istnieje, natomiast przyczyny wielu chorób po prostu nie są znane. A co, jeśli własnie pasożyty są wyjaśnieniem zagadki przyczyn wielu z nich?

BRAK EDUKOWANIA LEKARZY W TYM ZAKRESIE

Nie żyjemy już w czasach średniowiecza. Żyjemy w czasach rozwiniętej techniki i nauki. Mimo to gdy udajemy się do lekarza, często jesteśmy zbywani i zapewniani, iż naszych chorób na pewno nie mogą powodować pasożyty. W przeważającej większości wypadków żaden z przeciętnych lekarzy nie zada sobie nawet trudu, by sprawdzić taką możliwość. I dlatego słyszy się czasami, że pacjent zwraca się do lekarza z problemami natury jelitowej, sam sugeruje lekarzowi sprawdzenie na pasożyty (mimo że się na tym nie zna, bo ma inny zawód, to tak podpowiada mu intuicja bądź zasłyszane wiadomości). I co słyszy? 

Lekarz potrafi osłuchać i powiedzieć (na słuch!), że jelita pracują normalnie i wszystko jest w porządku. I że to nie mogą być pasożyty, bo nic by specjalnego nie czuł, ponieważ pasożyty nie dają widocznych objawów. Pacjent dostaje np. receptę na środki blokujące pracę receptorów nerwowych, które znajdują się w jelitach. Albo lekarz stawia diagnozę: „zespół jelita drażliwego”. To trochę taki bardziej „naukowy” sposób na powiedzenie „Doktorze, jakoś dziwnie ostatnio pracują moje jelita”.

Doktor Thomas J.Brooks w książce "Podstawy parazytologii medycznej" pisze : "Glisty to jedne z najstarszych pasożytów rasy ludzkiej. Niektóre ich odmiany w takim stopniu zaadaptowały się do życia w ludzkich wnętrznościach, że człowiek-gospodarz może nie czuć absolutnie żadnych przejawów ich obecności"...

Zgadza się, medycyna zdefiniowała taki zespół chorobowy, wiele źródeł mówi, że właściwie nie wiadomo dokładnie, czym jest spowodowany. Pisze się jednak, że taką diagnozę można postawić po sprawdzeniu wszelkich istniejących i znanych możliwości  (z pasożytami włącznie), po wykonaniu sensownych i gruntownych badań, a nie na oględzinach przy pierwszej wizycie. Obie wymienione sytuacje zdarzyły się naprawdę. Jeden pacjent miał glistę ludzką, drugi tasiemca.
Oczywiście ten przykład nie neguje fachowości i wiedzy lekarzy w ogóle. Pokazuje jedynie, że tak samo jak możemy trafić na „fachowca”, który zepsuje nam podłogę w kuchni albo krzywo położy klepkę w mieszkaniu, tak samo może nam się zdarzyć wizyta u lekarza, który po prostu za dużo nie wie, i którego celem samym w sobie jest zainkasowanie 50 czy 100 zł za „wizytę” (jeśli przyjmuje prywatnie), a nie wyleczenie kogokolwiek.

Jaki można stąd wyciągnąć wniosek? Być może taki, że jeśli nie chcesz być do końca życia „leczony” na nadciśnienie, zgagę czy alergię jedynie przez usuwanie objawów, powinieneś spróbować zainteresować się aktywnie swoim zdrowiem.

Ignorancja i zadufanie części  środowiska lekarskiego w temacie pasożytów będzie prawdopodobnie trwało jeszcze długo. A może pośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż jeśli lekarz nas wyleczy, traci swoje źródło dochodu? Wiele starszych osób pamięta lekarzy powojennych. Często spotyka się opinie, że były to osoby z powołaniem, które naprawdę doszukiwały się przyczyn i, co najważniejsze, potrafiły myśleć. A może zawsze nie brakowało „konowałów”? Co by nie mówić i nie pisać i jak by nie było wydaje się, że dzisiejsza medycyna i lekarze widzą głównie wirusy i bakterie, a pozostałych pasożytów – nawet nieznacznie większych, jak np. pierwotniaki – często nie zauważają i nie biorą pod uwagę.

Jeśli należysz do osób, które już nie wiedzą, gdzie mają szukać ratunku, zachęcamy do zapoznania się z poniższą tabelką. Spoglądając na choroby, które powodują pasożyty, myślący człowiek na pewno wysnuje ciekawe wnioski.

Zacznijmy od pierwotniaków. Ich „niewidzialny świat” jest zwykle zupełnie ignorowany przez lekarzy. A przecież są one posądzane o naprawdę pokaźną ilość chorób. Większość z nich jest niewidoczna gołym okiem. Niektóre potrafią żyć nawet wewnątrz naszych komórek, inne z kolei są tak bardzo do nich podobne, że się ich nie zauważa, co doprowadza do mylnej diagnozy. Oprócz groźnych infekcji, które są bardzo zauważalne i mogą powodować silne objawy (ameboza, lamblioza, leiszmanioza itp.) wiele powoduje takie choroby, których człowiek prawie nie zauważa lub do końca życia nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i powolnego, niszczącego wpływu. Wśród ludzi krąży powiedzenie, iż prawie każdy z nas ma raka, który czeka tylko na uaktywnienie. Być może właśnie rzęsistek, który jest pierwotniakiem, a posiada go według niektórych źródeł ponad 80% ludności świata, jest wyjaśnieniem tego powiedzenia. O rzęsistku najwięcej chyba piszą obecnie dwie osoby: rosyjska biolog Olga Swiszczowa i znana brazylijska biolog, Marlene Benchimol (choć to Swiszczowa wiąże rzęsistka z rakiem).


Objaśnienie do tabelki:

Choroba zależy od lokalizacji danego pasożyta w organizmie (zasiedlenia konkretnego organu, układów) przez jednego pasożyta lub najczęściej grupę pasożytów. Sytuacja się wtedy komplikuje. Objawy mogą być wtedy zróżnicowane.
Nawet jeśli nie dostrzegamy większych objawów, a jedynie przysłowiowy ból głowy, może to być oznaką obecności pasożyta lub pasożytów. Tasiemiec nieuzbrojony może powodować tylko nadmierną otyłość bez innych objawów, które są mu zwykle przypisywane (wg Siemionowej). Pamiętajmy! W naszym organizmie nic się nie dzieje bez przyczyny Jeśli nigdy nie badałeś się na obecność pasożytów, nie trać czasu i zrób to koniecznie. Najczęściej obecność pasożytów jest niezawuażalna, dopóki ich zasiedlenie nie przekroczy granic normy, z jaką nasz organizm czy konkretny narząd jest w stanie sobie poradzić i nadal funkcjonować.

Zwracamy też uwagę, iż definicja słowa zdrowie w pełnym tego słowa znaczeniu nie oznacza braku chorób, tylko brak patogenów w organizmie. Dlaczego?

Część pasożytów, które posiadamy, jest w stanie utajonym (nieaktywnym). Wystarczy, że nasza odporność tylko trochę się zmniejszy, a natychmiast się uaktywniają. Szczególnie obecnie – gdy jemy zanieczyszczone pożywienie i żyjemy w zatrutym środowisku – ważne jest regularne przeprowadzanie procesu dehelmintyzacji. Oczywiście jeśli chcemy zachować pełnię sił i zdrowie do późnej starości.
Pasożyty równiez uaktywniają się jeśli ilość populacji innych zmniejszy się. To naturalny proces i walka o przetrwanie.

 

Toksyny wszystkich robaków obniżają bardzo sprawność psychofizyczną i zdolność do pracy, mają też wpływ na nasze upodobania, gusta, psychikę, zachowania, a nawet charakter.  Niekiedy powodują też choroby psychiczne. Procesy te są stosunkowo mało jeszcze zbadane przez oficjalną medycynę, a niektóre badania nie są udostępniane publicznie. Badania takie są przeprowadzane w różnych miejscach na świecie. Pamiętajmy, że praktycznie każdy pasożyt wnika do organów wewnętrznych, zasiedlając je i niszczcąc. Najczęściej ludzie posiadają ich wiele rodzajów.

Jeśli np. od lat cierpisz na różne dolegliwości – przewlekły ból głowy, nadwagę itp. – może warto przebadać się na obecność pasożytów.  Mamy nadzieję, iż poniższa tabelka będzie pomocna w uświadomieniu sobie możliwych przyczyn Waszych schorzeń i pomoże w walce o dobre zdrowie i samopoczucie. Zadaj tez sobie pytanie czy lekarz kiedykolwiek w życiu badał Ciebie na obecność poniżej wymienionych pasożytów i możliwego związku z Twoją chorobą ?


Pasożyt Objawy, dolegliwości, choroby Szacowane zarażenie populacji
GROMADA: Przywry, TYP: Płazińce
Przywra chińska (Clonorchis sinensis) Bóle w prawym podbrzuszu i nadbrzuszu migrujące również do pleców, prawej połowy szyi i lewego podżebrza. Czasami wymioty, nudności, bóle głowy, zawroty głowy, chroniczne zmęczenie. Marskość wątroby, zapalenie trzustki, reakcje alergiczne, dyskineza przewodów żółciowych, zaburzenia funkcji wydzielniczych żołądka i dwunastnicy. W niektórych regionach świata do 50 %
Przywra płucna (Paragonimus westermani) Poranny kaszel z niewielką ilościa śluzu, szmery, chrypienia w płucach, ból głowy, wymioty, zaburzenia wzroku, zwapnienie płuc, bradykardia, reakcje alergiczne. 25 %
Motylica wątrobowa (Fasciola hepatica) Reakcje alergiczne, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego.

40 %

Przywra kocia (Opistorchis felinues)

Schorzenia wątroby, trzustki, marskość wątroby, osłabienie, bóle głowy, ataki epilepsji, powstawanie ropni i cyst w wątrobie, co może wywołać żółtaczkę, reakcje alergiczne, zaburzenia trawienia, spadek apetytu, gorzki smak w ustach, uczucie ciężkości w prawym podżebrzu, bóle mogą przechodzić na prawą łopatkę, nerwowość, agresywność, szybkie męczenie się, bóle i zawroty głowy, bezsenność, zadyszka, blada skóra, niedociśnienie.
Motylica krwawa (Schistosoma) Zapalenie skóry, reakcje alergiczne, rak narządów wewnętrznych, ostre bóle (jak po ukłuciu igłą), dreszcze, swędzenie i wysypki na skórze, zapalenie śluzówki pęcherza moczowego, osłabienie, powiększenie wątroby i śledziony, odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamienie i przetoki pęcherza moczowego, zapalenie pochwy ze zgrubieniem śluzówki pochwy, pęknięcia i polipy szyjki macicy, zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie okrężnicy, słoniowacizna narządów płciowych.
GROMADA: Nicienie, TYP: Obleńce

Glista ludzka (Ascaris lumbricoides)

Glista psia, glista kocia

Zawroty głowy, bóle brzucha, drgawki, kaszel, podwyższona temperatura, pokrzywka, ślinotok, spadek apetytu, bóle głowy, nocne ataki lęku, zgrzytanie zebami (bruskizm), zapalenie oskrzeli, kaszel, duszności astmatyczne, astma, zapalenie płuc, zawał, niedokrwistość, infekcje dróg odechowych, zapalenia ropne w drogach żółciowych, ropień wątroby, zapalenie otrzewnej, posocznica, zapalenie trzustki, zapalenie wyrostka, zaburzenia jelitowo-żołądkowe, zaburzenia psychiki, choroby nerwowe, spadek apetytu, mdłości, wymioty, bóle brzucha, ślinotok, zawroty głowy, rozdraznienie, tiki nerwowe, napady epilepsji, choroby organów oddechowych, niestrawnośc (dyspepsja), myśli sambójcze (pragnienie śmierci), przeziębienia, tiki nerwowe, długotrwałe choroby płuc. Prawie 100%
Filarie (Wuchereria) Porażenie skóry, tkanki łącznej , oczu – pojawienie sie pod skórą węzłów o rozmiarze grochu, suchość i złuszczonej skóry, wysypka, swędzenie, wrzody, blizny, depigmentacja skóry, zapalenie węzłów chłonnych, słoniowacizna moszny, słoniowacizna nóg, plamy na skórze, bladość, niezdolność do opalania się, zapalenie spojówek, swędzenie oczu, zapalenie rogówki, światłowstręt, łzawienie, stenokardia, niedokrwistość.
Włosogłówka (Trichuris trichiura) Nudności, rozdrażenienie, bóle głowy, tracenie przytomności, drgawki, osłabienie, dyspepsja (niestrawność), kolki, zapalenie wyrostka robaczkowego, anemia, w wyniku uszkodzeń spowodawnych przez nie w jelicie powstają cysty, polipy, obrzęki. 30%
Włosień krety (Trichinella spiralis) Zapalenie węzłów chłonnych, stany podobne do alergii, grypy, reumatyzmu, bóle w sercu, bóle w stawach, ogólne osłabienie, podwyższona temperatura, obrzęki twarzy, wysypka. 70%
Węgorek jelitowy (Strongyloides stercoralis) Nieokreślone bóle mogące występowac w całym ciele, niestrawność, choroby narządów oddychania, choroby skóry, spadek wagi, problemy żołądkowo-jelitowe, objawy nerwowo-alergiczne, owrzodzenia układu pokarmowego. 70%
Tęgoryjce (Ancylostomatidae) Utrata krwi, anemia, niedokrwistość, opóźnienia w rozwoju, swędząca pokrzywkopodobna wysypka skórna, zapalenie płuc, kaszel, ból w piersiach, bladość skóry, opuchnięta twarz, spuchnięte nogi, biegunki, zawroty głowy, zadyszki, swędzenie i pieczenie skóry między palcami nóg. 50%
Owsik ludzki (Enterobius vernicularis)

Lęki, migrena, swędzenie odbytu, u dziewczynek „gryzienie” w okolicy narządów płciowych, rozregulowanie układu nerwowego, depresja, rozdrażenienie, kaszowate stolce, zapalenie wyrostka, bóle głowy, bezsenność, zwiększone zmęczenie umysłowe i fizyczne, neurastenia, psychostenia, mało włosów, jedno oko różne od drugiego.

GROMADA: Tasiemce, TYP: Płazińce
Tasiemiec karłowaty Rozstrój układu pokarmowego, zawroty głowy, podatność na zmęczenie, ataki epilepsji, dystonia wegetatywno-naczyniowa, niedociśnienie, wilgotne ręce i nogi, skóra posypana jak kaszą manną, zaburzenia trawienia.
Bruzdogłowiec szeroki Sprzyja niedokrwistości i powstawaniu guzów złośliwych.
Tasiemiec nieuzbrojony Bóle brzucha, mdłości, zwiększone łaknienie, wymioty, utrata masy ciała, duża nadwaga.
Tasiemiec uzbrojony Zapalenia mięśni, zwyrodnienie mięśni i zanik, nabyte wady serca, guzy tarczycy, zanik wzroku, bóle głowy ciągnące się latami, uszkodzenie układu nerwowego, odruchy wymiotne.
Tasiemiec bąblowcowy Problemy z krwioobiegiem, przytłumienie funkcji wszystkich organów, co może prowadzić nawet do śmierci, schizofrenia, ukłucia zależnie od lokalizacji, ucisk na narządy w okolicach bąbla, możliwość szoku spowodowanego wydaleniem toksyn z pękniętego bąbla.
Bakterie
Leptospiry Dreszcze, gorączka, silne bóle głowy i mięśni.
Gronkowiec złocisty Ropne zapalenia skóry, czyraki, ropnie, flegmony, ropne zapalenia śluzówek, tkanek łącznych, kości. W połączeniu z innymi pasożytami: egzema, swędzenie, bezsenność, zahamowanie wzrostu, brak apetytu.
Paciorkowce
Pałeczka czerwonki Ostre zapalenie jelita grubego.
Pierwotniaki
Toksoplazma Ból głowy, choroby płuc, serca, wątroby, mięśni, oczu, nosa, skóry. Choroby krwi i limfy. Zakócenia nerwowo-psychiczne, nerwowo-endokrynologiczne, zaburzenia funkcjonalne, morfologiczne. Wady wrodzone u dzieci. Zapalenie mózgu, opon mózgowych, zapalenia tęczówki, naczyniówki i siatkówki, bóle i powiększenie węzłów chłonnych, gnicie migdałków i korzenia języka, psucie się zębów, wysoka gorączka, wysypka, depresje, bezsenność, nacieki w płucach, uszkodzenie centralnego systemu nerwowegio, zespół Downa, poronienia, urodzenie martwych dzieci, choroby psychiczne, opóźnienie rozwoju umysłowego. 70%
Rzęsistek choroby śluzówek, kości, narządów, anemia, niedotlenienie, wysoki cholesterol, żylaki, rak, trombocytopenia, pieniste stolce, choroby onkologiczne. Niektóre źródła podają, że ponad 90%
jelitowy Krwawienia jelita grubego, zapalenie śluzówki jelita grubego, zapalenie jelita cienkiego, zapalenie pęcherzyka żólciowego, obrzemienia, nadżerki, polipy, wrzody, bladość skóry, osłabienie mięśni.
policzkowy Ropnie na skórze, ropnie na płucach, paraliż, nieżyt żołądka i jelita cienkiego, choroby stawów i nóg, choroby wątroby, bezpłodność, poronienia, próchnica, parodontoza.
pochwowy Zapalenia organów płciowych, zapalenie cewki moczowej, zapalenie stercza, impotencja u mężczyzn, bezpłodność, wysiękowe zapalenie pochwy, pieczenie w pochwie, obfite pieniste wydzieliny u kobiet.
Chlamydia Ziarnica, ziarnica złośliwa, zapalenie spojówek, jaglica (egipskie zapalenie oczu), zapalenie stawów, zapalenie cewki moczowej, poronienia, bezpłodność, dysplazja szyjki macicy, zawały, ropiejące oczy, cukrzyca.
Lamblia Bóle w górnej części brzucha, bóle w okolicy pępka, burczenie i rozdęcie żołądka, przelewania, zatwardzenia na przemian z biegunkami, zapalenie dwunastnicy, trzustki, jelita cienkiego, pęcherzyka żółciowego, dystonia wegetatywna i naczyniowa, anemia, zapalenie wątroby, zapalenie trzustki, reakcje alergiczne, ból w stawach, swędzenie skóry, pokrzywka, objawy febry, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie jelita cienkiego, ból pod żebrami z prawej strony, niedokwaśność soku żołądkowego, arytmia, atopowe zapalenie skóry, nadczynność tarczycy, potliwość, drżenie palców, zdarzająca się utrata świadomości, obniżenie kwasowości, krótkookresowe podwyższenia temperatury, bóle w dołku podsercowym, zgaga, nieprzyjemny smak w uatach, kolka wątrobowa, wymioty żółcią, szybkie męczenie, ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie, apatia, płaczliwość, kołatanie serca, zwolnienie rozwoju u dzieci, zaburzenia przemiany materii, chudnięcie, hipotonia.

GRZYBY

Drożdżaki Kandydoza (wywołana np. zarażeniem drożdżakiem Candida albicans), spadek odporności, niestrawność, rozdęcie żołądka, pienisty stolec, burczenie, mdłości, wymioty, bóle żołądka. 90%
Kryptokoki
Pędzlaki
Nokardie Guzy.
Kropidlaki (Aspergillus) Nowotwory złośliwe, choroby płuc.
geotrychozy Zapalenia ucha i zatok.
Trichofitony Choroby skóry, włosów, paznokci, łupież strzygący, złuszczenia na skórze głowy.
Epidermophyton Łupież czarny, ciemnobrązowe plamy na kończynach.
Mycosporum Choroby skóry, włosów i paznokci.
Ziarniak grzybiasty (Mycosis fungoides) Nowotwór złośliwy węzłów chłonnych.
Mykoplazmy Procesy zapalne w narządach oddechowych i w układzie moczowo-płciowym.
Sporothrix schenckii Grzyb atakujący mięśnie, kości i narządy wewnętrzne.

Tabelę sporządzono na podstawie Informacji zawartych w książkach:

„Parazytologia i akaroentomologia medyczna”, Antoni Deryło
„Szkoła Zdrowia - uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich”, Nadieżda Siemionowa
„Kuracja życia”, Hulda Clark
„Życie bez pasożytów", Giennadij Małachow
Opracowanie firmy ENSO Electronics
oraz prac: Olgi Jelisejewej, Tamary Swiszczowej, prof. Henryka Różańskiego


Bieżąca faza księżyca


Księżyc w tej chwili

about the moon


Kształt ) przedstawia księżyc rosnący (od nowiu do pełni)

K
ształt (przedstawia księżyc malejący (po pełni) od pełni do nowiu

Pamiętanie o fazach księżyca jest pomocne w obserwacji swojego organizmu. Wykonano już dużo badań oddziaływania księżyca na organizm ludzki. Księżyc bowiem nie tylko oddziałuje na wody Ziemi (wyznaczając rytm przypływów i odpływów w morzach), ale oddziałuje także na wodę w ludzkim organizmie. A jak wiadomo stanowi ona podstawowy jego składnik (mamy jej powyżej 70%). Dzięki zastosowaniu tej wiedzy, nasze leczenie może być o wiele bardziej efektywne. Zwraca na to szczególną uwagę Małachow.

Ciekawostka: Stwierdzono iż podczas pełni i nowiu w ludzkim organizmie wytwarza się więcej serotoniny. Zwiększa się krążenie krwi i podnosi poziom elektryczności w ludzkim organizmie. Z tego powodu nie poleca się wykonywania operacji podczas pełni. Zmienia się także wtedy zachowanie człowieka, ponieważ zwiększa się ilość dodatnich jonów w powietrzu. Stwierdzono np. że pełnia powoduje zwiększenie płodności. Zauważono również, że podczas pełni zwiększa się liczba urodzeń. Dla bardziej wnikliwych: na stronie http://www.nightcal.co.uk/ znajduje się bardzo dokładny program dla określania faz księzyca.

BADANIE KAŁU NA PASOŻYTY A PEŁNIA KSIĘŻYCA


Wiele pasożytów najłatwiej wykryć za pomocą badania mikroskopijnego kału właśnie w okolicy pełni księżyca. Ta informacja może oszczędzić nasz czas, bo być może szybciej znajdziemy to, czego szukamy.
Oprócz tego często możemy zaobserwować, iż właśnie w okolicach pełni nasze samopoczucie się pogarsza. Może to mieć związek z cyklem rozmnażania pasożytów, które właśnie w tym czasie mają „okres godowy”. Dlatego w badaniu mikroskopowym łatwiej wtedy znaleźć ich jajeczka.
Zapamiętując okresy złego samopoczucia (nawroty infekcji, dolegliwości) łatwo zauważymy, że dość często następują one regularnie.

Oczyszczanie organizmu enzymami Bołotowa

 

oczyszczanie organizmu i leczenie raka według Huldy Clark

 

Katalog częstotliwości pasożytów wg Rife Clark i innych

 

Leczenie raka według Lebiediewa